هدر اصلی
1390/12/21 09:51:44
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر کواکبیان در مورد بودجه 91:

ارائه تنخواه به دولت تنها راه‌حل موجود است

رئیس مجلس با بیان اینکه در اختیار قرار دادن تنخواه به دولت خلاف قانون اساسی نیست و شورای نگهبان این موضوع را سال گذشته نیز تایید کرده است، گفت: در اختیار قرار دادن تنخواه به دولت در ۲ ماه اول سال تنها راه‌حل موجود است.
ارائه تنخواه به دولت تنها راه‌حل موجود است رئیس مجلس با بیان اینکه در اختیار قرار دادن تنخواه به دولت خلاف قانون اساسی نیست و شورای نگهبان این موضوع را سال گذشته نیز تایید کرده است، گفت: در اختیار قرار دادن تنخواه به دولت در 2 ماه اول سال تنها راه‌حل موجود است. https://cdn.icana.ir/d/019/6172.jpg ارائه,تنخواه,به,دولت,تنها,راه‌حل,موجود,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 اسفند) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 122 قانون اساسی با بیان اینکه یک تذکر و یک اخطار دارد، تذکر خارج از دستور را خود را بیان کرد و گفت: رئیس جمهور به هیچ وجه حق ندارد هیات‌های نظارتی را تشکیل داده و یا  منحل کند.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی در توضیح اخطار خود با استناد به اصل 52 قانون اساسی، گفت: این اصل صراحت دارد که دولت باید لایحه بودجه دودوازدهمی به مجلس ارائه کند و مجلس نباید به این شکل تنخواه در اختیار دولت قرار دهد.

وی با یادآوری تنخواه در اختیار گذاشته شده به دولت در دو ماه اول امسال تاکید کرد: چنین اقدامی که سال گذشته با تایید شورای نگهبان اجرایی شد خلاف قانون اساسی بود و ما باید یک‌بار بار برای همیشه اقدامی انجام دهیم که دولت مطابق قانون عمل کند.

علی لاریجانی رئیس جلسه در پاسخ به این اخطار کواکبیان گفت: در شرایط کنونی تنها راه حل، در اختیار گذاشتن تنخواه به دولت است چرا که اگر قرار باشد دولت لایحه دودوازدهمی ارائه کند این لایحه باید برای بررسی به کمیسیون برود و در کمیسیون وقت زیادی از مجلس می‌گیرد.

رئیس مجلس درباره خلاف قانون اساسی بودن طرح یک فوریتی اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت 1391 گفت: این طرح خلاف متن دقیق قانون اساسی نیست و شاهد این موضوع این است که سال گذشته شورای نگهبان این طرح را تایید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet