هدر اصلی
1390/12/21 13:56:53
سرویس اجتماعی
سید سلمان ذاکر:

حکم رهبری پاسخی قاطع به جنگ روانی در فضای مجازی است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم ضمن استقبال از حکم رهبری برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی، حکم ایشان را پاسخی قاطع به جنگ روانی به وجود آمده علیه ایران در فضای مجازی بیان کرد.
حکم رهبری پاسخی قاطع به جنگ روانی در فضای مجازی است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم ضمن استقبال از حکم رهبری برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی، حکم ایشان را پاسخی قاطع به جنگ روانی به وجود آمده علیه ایران در فضای مجازی بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3656.jpg حکم,رهبری,پاسخی,قاطع,به,جنگ,روانی,در,فضای,مجازی,است Icana

سید سلمان ذاکر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد تأثیرات چشمگیری ناشی از شبکه جهانی اینترنت بر مخاطبان هستیم، نیاز شدیدی به کنترل این فضای مجازی احساس می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون در کشور، کاربران از فضای مجازی به شکل مناسبی استفاده نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند تهدید و هشداری برای مسئولان و مقامات ارشد باشد.

به گفته وی، مسئولان باید تهدیدات فضای مجازی را تبدیل به فرصت کنند و اجازه نفوذ غرب به افکار جوانان را ندهند.    

ذاکر یادآور شد: گستردگی فضای مجازی می‌تواند افزون‌بر ایجاد فرصت برای رشد جوانان، بستری برای تخریب و انحراف فکری آنها باشد و مسئولان نباید از اهمیت این موضوع غفلت کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم گفت: بنابراین می‌توان قوانینی که با مبانی و فرهنگ دینی و انقلابی ما هماهنگ باشد را به منظور کنترل فضای سایبری ایجاد کرد تا بجای کشورهای غرب، مسئولان کشور خودمان اداره وکنترل امور را به دست بگیرند.   

به گفته وی، اتهامات بسیاری از سوی کشورهای غربی به ایران نسبت داده می‌شود و به دلیل خلأ قانونی در این زمینه، مسئولان مربوطه توانایی رسیدگی به آنها را نداشتند.

ذاکر ادامه داد: با تشکیل شورای عالی فضای مجازی و قرار گرفتن تمام مسئولان رده بالای کشوری در این شورا به ویژه رؤسای سه قوه، باعث جدیت بخشیدن به امور می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری با تأکید بر حکم شورای عالی فضای مجازی، مسئولان را به جنگ روانی علیه حواشی و اتهامات علیه جمهوری اسلامی فراخواند و آنها هم باید با ورود به این موضوع بر اساس مقررات موجود، به دعوت رهبری لبیک گویند.

وی گفت: کشور ما باید در نزاع علمی و معنوی فضای سایبری از استقلال کامل قانونی و کاربردی برخوردار باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم، تشکیل شورای عالی فضای مجازی به شفاف سازی و حمایت و هدایت افکار عمومی کاربران این محیط سایبری کمک قابل توجهی می‌کند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet