هدر موبایل
1390/12/21 09:58:27
سرویس سیاسی

شکست حزب حاکم اسلواکی در انتخابات پارلمانی

نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام اسلواکی از پیروزی حزب اپوزیسیون چپ‌گرا و شکست حزب حاکم خبر می‌دهد.
شکست حزب حاکم اسلواکی در انتخابات پارلمانی نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام اسلواکی از پیروزی حزب اپوزیسیون چپ‌گرا و شکست حزب حاکم خبر می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/2268.jpg شکست,حزب,حاکم,اسلواکی,در,انتخابات,پارلمانی Icana
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، شمارش دو سوم از آراء انتخابات پارلمانی زودهنگام اسلواکی که روز گذشته (شنبه) برگزار شد نشان می‌دهد حزب مخالف «سوسیال دموکرات» با کسب 46 درصد از آراء پیروز این انتخابات است.
بر این اساس حزب سوسیال دموکرات مخالف به رهبری «روبرت فیکو» نخست‌وزیر سابق اسلواکی توانسته است 86 کرسی از تعداد کل 150 کرسی را از آن خود کند.
بر اساس این نتایج فیکو می‌تواند بدون ائتلاف با دیگر احزاب پارلمانی کابینه این کشور را تشکیل دهد.
از جمله وعده‌های انتخاباتی فیکو، افزایش رفاه اجتماعی و افزایش مالیات شرکت‌ها بود.
این در حالی است که حزب حاکم ائتلافی راست و میانه، به دلیل فساد مالی، این انتخابات را به رقبای چپ‌گرای خود واگذار کرده و انتظار می رود تنها 16 کرسی را کسب کند.
در همین حال صدها نفر از مردم اسلواکی روز گذشته و همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی در شهر «براتیسلاوا» پایتخت این کشور تظاهرات گسترده ای به راه انداخته و نسبت به عملکرد ضعیف و فساد مالی حزب حاکم انتقاد کردند.
طرح برگزاری انتخابات پارلمانی زوهنگام در اسلواکی از سوی حزب مخالف ارائه و به تایید نمایندگان رسیده بود.
در همین حال نخست‌وزیر وقت اسلواکی تهدید کرده بود در صورت عدم تصویب طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو در پارلمان، از سمت خود کناره‌گیری می‌‍کند.
اسلواکی تنها کشور از ۱۷ کشور ناحیه یورو است که طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو را به دلیل اختلاف میان احزاب ائتلافی تشکیل‌دهنده کابینه تصویب نکرده بود.
رهبران ناحیه یورو در اجلاس مشترک ۲۱جولای گذشته (۳۰تیر) مقرر کردند ذخیره مالی صندوق نجات ناحیه یورو برای کمک به اعضای آن برای مقابله با بحران کسری بودجه و بدهی توسعه یابد.
تمامی ۱۷ کشور ناحیه یورو باید این طرح را تصویب کنند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet