هدر اصلی
1390/12/21 13:43:53
سرویس صحن
الیاس نادران در نطق میان دستور:

سئوال از رئیس‌جمهوری تبدیل به تعامل سازنده با دولت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه طرح سؤال از رئیس‌جمهوری حکم قانون اساسی و حق نمایندگان مجلس است گفت: سؤال از رئیس جمهور و پاسخ وی می تواند در شفافیت مسائل و ابهام زدایی مفید باشد.
سئوال از رئیس‌جمهوری تبدیل به تعامل سازنده با دولت شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه طرح سؤال از رئیس‌جمهوری حکم قانون اساسی و حق نمایندگان مجلس است گفت: سؤال از رئیس جمهور و پاسخ وی می تواند در شفافیت مسائل و ابهام زدایی مفید باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13494.jpg سئوال,از,رئیس‌جمهوری,تبدیل,به,تعامل,سازنده,با,دولت,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الیاس نادران در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی گفت: طرح سؤال از رئیس جمهور که اصل 88 قانون اساسی است از سوی 79 نفر از نمایندگان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده و به موجب ماده 196 آئین نامه داخلی مجلس در دستور کار هفته جاری قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با تأکید بر اینکه سؤال از رئیس جمهور نباید به یک تابو تبدیل شود، اظهار داشت: البته نگرانی ما این است که در سوال از رئیس جمهور ابهام زدایی لازم انجام نشود و به رغم اهتمام و دقت نمایندگان مجلس و رئیس جمهور به اغراض سیاسی آلوده شود که در این صورت فایده ای برای کشور و مردم نخواهد داشت و به تعامل سازنده و قانونمند دولت و مجلس آسیب می رساند.

نادران با بیان اینکه چنین مسائلی فضا را غیر شفاف می کند، تصریح کرد: از سوی دیگر این موضوع مستمسکی در اختیار دشمنان قسم خورده ایران قرار می دهند تا از گیجی ناشی از سیلی انتخابات 12 اسفند خارج شوند و تیرهای زهرآگین خود را به سوی دولت و مجلس رها کنند.

وی به ارائه پیشنهادی در این زمینه پرداخت و گفت: پیشنهاد اینجانب و تعدادی از نمایندگان تهران این است که به جای طرح سؤال از رئیس جمهور، دکتر احمدی نژاد در سال جاری به مجلس دعوت شود و نمایندگان با دولتمردان به گفت و گو بنشینند و با تعامل دو جانبه برای چاره جویی مشکلات واقعی مانند آسیب شناسی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و چگونگی اجرای فاز دوم آن، علل و راه حل گرانی های افسارگسیخته اخیر، برنامه های ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری و اعتیاد و چاره جویی برای جلوگیری از تکرار اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی اهتمام ورزند.

نادران تصریح کرد: تحقق این پیشنهاد از سوی نمایندگان مجلس عزم خانه ملت را در پیگیری مطالبات مردم به منصه ظهور می رساند و دولت را در پذیرش نظرات شفاف نمایندگان و اعمال اصلاحات و تعامل دو سویه تشویق می کند.

این نماینده مجلس هشتم مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم را مهر تأییدی بر استوار بودن نظام اسلامی بر رأی مردم دانست و گفت: بصیرت و موقع شناسی حرکت حماسی مردم آنچنان تأثیرگذار، تهدیدزدا و اقتدارافزا بود که دشمنان در کمین نشسته زخمی نمی توانند آن را انکار کنند هر چند که تلاش کنند از شکوه و آثار مثبت آن بکاهند.

نادران انتخابات 12 اسفند را سرمایه جدیدی برای مسئولان دانست و افزود: پیام حضور با شکوه مردم پای صندوق های رأی این بود که با وجود مشکلات و تنگناهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و نارضایتی از قصور مسئولان اجرایی، تقنینی و قضایی دل در گرو نمایندگان خود نهاده ایم تا با تلاشی پیگیر و دلسوزانه با همراهی دولت قوانین راهگشا به تصویب برسانند و با نظارت مستمر ضمانت اجرای قوانین را فراهم کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه نباید بر پیام روشن انتخابات 12 اسفند چشم بست اظهار داشت: زمانی که عموم مردم به وظیفه دینی، انقلابی و ملی خود عمل می کنند وظیفه مسئولان نیز این است که پیام مردم را درک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet