هدر اصلی
1390/12/21 15:20:55
سرویس دیگر رسانه‌ها
نادران پیشنهاد داد:

به‌جای سئوال از رئیس‌جمهوری دولتمردان را برای گفت‌وگو به مجلس دعوت کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد داد نمایندگان متقاضی سوال از رییس‌جمهور ، به جای طرح سوال، در همین هفته رییس‌جمهور را به مجلس دعوت کنند و نمایندگان با دولتمردان به گفت‌وگو بنشینند و با تعامل دوجانبه چاره‌ای برای مشکلات بیابند.
به‌جای سئوال از رئیس‌جمهوری دولتمردان را برای گفت‌وگو به مجلس دعوت کنیم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد داد نمایندگان متقاضی سوال از رییس‌جمهور ، به جای طرح سوال، در همین هفته رییس‌جمهور را به مجلس دعوت کنند و نمایندگان با دولتمردان به گفت‌وگو بنشینند و با تعامل دوجانبه چاره‌ای برای مشکلات بیابند. https://cdn.icana.ir/d/019/13494.jpg به‌جای,سئوال,از,رئیس‌جمهوری,دولتمردان,را,برای,گفت‌وگو,به,مجلس,دعوت,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ الیاس نادران با اشاره به طرح سوال از رییس‌جمهور ‌به ایسنا گفت: طرح سوال از رییس‌جمهور که از سوی 79 نفر از نمایندگان تقدیم هیات رییسه شد طبق قانون اساسی ناگفته پیداست که حکم قانون و حق نمایندگان است و نباید آن را به یک تابو تبدیل کرد. از سوی دیگر سوال از رییس‌جمهور و پاسخ‌های ایشان می‌تواند در شفافیت مسائل و ابهام‌زدایی مفید باشد.

وی افزود: اما نگرانی ما از آن است که چنین نشود و خواسته یا ناخواسته حاشیه‌های سیاسی در آن تاثیرگذار شود که در این صورت از طرفی فایده‌ای برای ملت و کشور نخواهد داشت و از طرفی هم به تعامل سازنده و گره‌گشای مجلس و دولت لطمه می‌زند؛ به ویژه با ساختار فعلی و وقت نامتقارن اختصاص یافته به سوال و جواب‌ها و اگر این‌چنین شود دستمایه سوء استفاده دشمنانی خواهد شد که قصد دارند شیرینی انتخابات را به تلخی بکشانند.

نادران بار دیگر با تاکید بر دعوت از دولتمردان به مجلس به جای طرح سوال از رییس‌جمهور تصریح کرد: در این جلسات هم‌اندیشی و تعامل می‌توان مشکلاتی که پیرامون چگونگی اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و فاز دوم اجرای آن، رسیدگی به علل گرانی‌های اخیر و چاره‌جویی برای آن، برنامه‌های اشتغال و مبارزه با بیکاری و چاره‌جویی برای جلوگیری از تکرار پرونده‌هایی نظیر فساد سه هزار میلیاردی اخیر، هم‌چنین حرکت برای برطرف کردن مشکلات مردم کلان‌شهرها به ویژه تهران بزرگ از جمله حاشیه‌نشینی، آلودگی هوا، مترو و سایر مسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد را مطرح، بررسی و راه‌های پیشنهادی ارائه شود.

وی در پایان تاکید کرد: رجاء واثق داریم تحقق این پیشنهاد و عزم مجلس در پیگیری مطالبات به حق مردم و نمایندگان می‌تواند دولت را در پذیرش نظرات شفاف نمایندگان و اعمال اصلاحات و تعامل دو سویه تشویق کند و خواب دشمنان را پریشان و امیدشان را به یاس تبدیل نماید.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به انتخابات 12 اسفندماه اظهار داشت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داد که نظام اسلامی بر پایه رای مردم استوار است و مردم سرافراز ایران اسلامی به نظام اسلامی و رهبری اعتماد دارند.

نادران افزود: بصیرت مردم آن‌چنان اقتدارافزا بود که دشمنان نمی‌توانند آن را انکار کنند و این انتخابات سرمایه اجتماعی مسئولان بود و این پیام را داشت تا مسئولان با پشتوانه آن با همفکری و هماهنگی برای گره‌گشایی از مشکلات متعدد مردم گام‌های محکم‌تری بردارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیام حضور باشکوه مردم در انتخابات این بود که ما با وجود همه مشکلات و نارسایی‌هایی که دست به گریبان آن هستند و گلایه‌هایی که از قصور مسئولان دارند دل در گرو نمایندگان خود داده‌اند که با تلاش و پیگیری دلسوزانه با همکاری دولت، قوانین موثر و کارگشایی را به تصویب برسانند و با نظارت مستمر ضمانت اجرای قوانین را فراهم نمایند و این پیام را نه می‌توان و نه باید نادیده گرفت.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet