هدر اصلی
1390/12/21 16:24:52
سرویس سیاسی
موسی قربانی:

قاضی پرونده فساد مالی بدون تأثیرپذیری از فشار روانی حکم صادر کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم حساسیت پرونده بزرگ فساد مالی را بالا خواند و خطاب به قاضی پرونده، گفت: بدون هیچ گونه تأثیرپذیری از فشارهای روانی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور، حکم نهایی را صادر کنید.
قاضی پرونده فساد مالی بدون تأثیرپذیری از فشار روانی حکم صادر کند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم حساسیت پرونده بزرگ فساد مالی را بالا خواند و خطاب به قاضی پرونده، گفت: بدون هیچ گونه تأثیرپذیری از فشارهای روانی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور، حکم نهایی را صادر کنید. https://cdn.icana.ir/d/019/16380.jpg قاضی,پرونده,فساد,مالی,بدون,تأثیرپذیری,از,فشار,روانی,حکم,صادر,کند Icana

موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: با توجه به وسعت پرونده فساد مالی و اینکه چشم 75 میلیون نفر به دنبال نتیجه نهایی این پرونده است، انتظار می‌رود تا قاضی بدون هیچ گونه تأثیرپذیری از وضعیت روانی حاکم بر جامعه رأی نهایی را صادر کند.  

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای بررسی و رسیدگی به این پرونده بهترین و مورد اعتماد‌ترین قضات دستگاه قضایی انتخاب شده‌اند، افزود: قاضی سراج به عنوان مأمور اصلی رسیدگی کننده به این پرونده، با عملکرد خوب در طی دو جلسه اخیر، به اعتماد مسئولان بالاتر پاسخی قاطع داد.

وی درباره صدور کیفرخواست مفسد فی‌الارض برای متهم جلسه امروز دادگاه، تأکید کرد: صدور چنین حکمی قاطعیت بیشتر دستگاه قضایی را برای برخورد با متهمان ثابت می‌کند و بر بسیاری حواشی خط بطلان می‌کشد.

قربانی ادامه داد: قاضی پرونده فساد مالی برای بررسی پرونده‌های بزرگ چندهزار صفحه‌ای متهمان نیاز به زمان و فرصت کافی دارد تا در رأی صادر شده از سوی خود، دچار سوء تعبیر نشود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس یادآور شد: زمانی که قاضی پرونده مورد بی‌اعتمادی از سوی مردم قرار گیرد نمی تواند با آرامش فکری کامل بر کار خود نظارت کرده و آن را به اتمام برساند.

وی گفت: مردم با اعتماد به قاضی، باید پشت سر وی به عنوان حامیان همیشگی بمانند، تا قاضی بتواند رأی خود را با قاطعیت هر چه بیشتر صادر کند.

قربانی ادامه داد: آنچه در اخبار حاصل از برگزاری جلسه دوم دادگاه منتشر شده، به نظر می‌رسد رضایت مردم و مسئولان بار دیگر تا حدی جلب شده باشد اما به طور کلی نباید اخبار را متوجه هر یک از جلسات به شکل جداگانه کرد و باید به شکل جامع نتایج آن را بررسی و نقد کرد.

دومین دادگاه علنی پرونده فساد مالی امروز برگزار شد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet