شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/01/01 12:16:00
سرویس فرهنگی
بگلریان مطرح کرد:

نوروز در نزد ارامنه ایران

نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس گفت: ارامنه کشور نیز با احترام به آیین باستانی نوروز با پهن کردن سفره هفت سین در منازل خود این عید ملی را جشن می گیرند.
نوروز در نزد ارامنه ایران نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس گفت: ارامنه کشور نیز با احترام به آیین باستانی نوروز با پهن کردن سفره هفت سین در منازل خود این عید ملی را جشن می گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/1807.jpg نوروز,در,نزد,ارامنه,ایران Icana

روبرت بیگلریان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که ارامنه هم تازگی طبیعت و نو شدن سال را جشن می گیرند، افزود: اگر نگاهی به تاریخچه عید نوروز در کشور بی‌اندازیم ارامنه نیز همانند سایر ایرانیان نوروز را شاد هستند.

نماینده اقلیت دینی مسیحیان ارامنه جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی ریشه مناسبات ایرانی و ارمنی را در تاریخ دارای نکات مشترک بسیاری دانست و تصریح کرد: تغییر و تحولات سال جدید و نو شدن طبیعت در جامعه در فرهنگ ارامنه دارای جایگاه ویژه ای است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ثبت جهانی نوروز را به واسطه سنت قدیمی، جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی و در برگیری پیام‌های انسانی یک وظیفه فرهنگی خواند و تأکید کرد: با برگزاری این جشن بزرگ، تمامی پیام‌های اخلاقی که ایرانیان در عید نوروز به وسیله آن زندگی اخلاقی خود را تطهیر می‌کنند به دنیا عرضه می‌شود.

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet