هدر اصلی
1390/12/22 12:59:54
سرویس اجتماعی
کوچکی نژاد ارم ساداتی:

دانش‌آموزان بدون برنامه‌ریزی درسی راهی تعطیلات نوروزی نشوند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با مخالفت در مورد ارائه تکالیف سنگین به دانش‌آموزان در ایام نوروز، گفت: باید برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان چاره اندیشی شود و آنها نباید بدون برنامه‌ریزی درسی راهی تعطیلات نوروزی شوند.
دانش‌آموزان بدون برنامه‌ریزی درسی راهی تعطیلات نوروزی نشوند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با مخالفت در مورد ارائه تکالیف سنگین به دانش‌آموزان در ایام نوروز، گفت: باید برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان چاره اندیشی شود و آنها نباید بدون برنامه‌ریزی درسی راهی تعطیلات نوروزی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/925.jpg دانش‌آموزان,بدون,برنامه‌ریزی,درسی,راهی,تعطیلات,نوروزی,نشوند Icana

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خانه ملت با بیان اینکه تکالیف دانش‌آموزی در تعطیلات نوروزی ادامه فعالیت‌های مدرسه محسوب می‌شود، تصریح کرد: حدود و نحوه دادن این تکالیف باید با آموزش دوره مدرسه هماهنگ باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرده که مخالف ارائه تکالیف سنگین به دانش‌آموزان در تعطیلات نوروزی است کما اینکه کسی موافق ارائه تکالیف سنگین هم نیست اما باید برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان نیز چاره اندیشی شود و دانش آموزان نباید بدون برنامه‌ریزی درسی راهی تعطیلات نوروزی شوند.

وی افزود: اگر تکالیف مدرسه به‌گونه‌ای باشد که دانش‌آموز نتواند از عهده انجام آن برآید، نقض غرض شده و نه‌تنها دانش‌آموز آن را انجام نمی‌دهد بلکه آثار نامطلوب روحی و روانی در آن‌ها به جای می‌گذارد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: از سوی دیگر، اگر برای ایام تعطیل مانند عید نوروز هیچ تکلیفی به دانش‌آموز داده نشود، رابطه او با درس و تحصیل کم می‌شود. بنابراین در میزان تکالیف و روش دادن آن، باید تناسب بین دانش‌آموز با مقطع تحصیلی و محتوای آموزشی تکلیف، در نظر گرفته شود.

وی که سابقه ریاست در سازمان آموزش وپرورش را در کارنامه کاری خود دارد، اضافه کرد: پیک‌های نوروزی که برای ایام تعطیلات نوروز دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود، تکلیف درسی خوبی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود و دانش‌آموزان با علاقه به انجام تمرین‌های آن می‌پردازند.

کوچکی‌نژاد ارم ساداتی گفت: اما اگر تکالیفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شود که تمام تعطیلات دانش‌آموز را پر کند، نه تنها نقض غرض شده و به آموزش کمک نمی‌کند بلکه موجب رکود آن نیز می‌شود.

پیش از این حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، درباره تکالیف نوروزی دانش‌آموزان در ایام عید نوروز سال 91 گفته بود: نوروز 91 از مشق‌های سنگین و خسته‌کننده خبری نیست.

حمیدرضا حاجی‌بابایی درباره برنامه‌ ایام نوروز دانش‌آموزان تصریح کرد: اعتقاد ندارم تعطیلات نوروز برای تربیت تعطیل است بلکه تربیت هیچگاه تعطیل نیست.

وی با بیان اینکه قصد نداریم در ایام تعطیلات نوروز برنامه‌های خسته‌کننده به دانش‌آموزان ارائه دهیم، گفت: بنده در تحول بنیادین از کتاب سنگین، از ساعات سنگین، از روزهای سنگین و برنامه‌های سنگین عبور کرده‌ام؛ در تحول بنیادین به طور مستقیم به متناسب‌سازی حجم و محتوای کتب درسی و ساعات و روزهای آموزشی با توانمندی‌ها و ویژگی‌های دانش‌‌آموزان اشاره شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet