هدر اصلی
1390/12/23 08:21:00
سرویس فرهنگی
شاهرخی هشدار داد:

بازی‌های خطرناک چهارشنبه سوری پایانی بر آرزوهای جوانی

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،گفت: چهارشنبه‌سوری به فاجعه آمیزترین روز سال برای خانواده‌ها و شهروندان مبدل شده ، چرا که نه تنها ما شاهد آیین‌های سنتی نیستیم، که خسارات مالی و جانی بسیاری در این روز به مردم وارد می‌شود.
بازی‌های خطرناک چهارشنبه سوری پایانی بر آرزوهای جوانی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،گفت: چهارشنبه‌سوری به فاجعه آمیزترین روز سال برای خانواده‌ها و شهروندان مبدل شده ، چرا که نه تنها ما شاهد آیین‌های سنتی نیستیم، که خسارات مالی و جانی بسیاری در این روز به مردم وارد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5985.jpg بازی‌های,خطرناک,چهارشنبه,سوری,پایانی,بر,آرزوهای,جوانی Icana

علی شاهرخی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: آیین‌هایی که در ایام نوروز برگزارمی‌شود بسیار قابل احترام‌اند، اما متاسفانه هم اکنون برخی از این آیین‌ها همچون چهارشنبه سوری در کشور ما بدل به نوعی آسیب اجتماعی شده که ناهنجاری‌های بسیاری در پی دارد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد : شادی در چهارشنبه سوری به شیوه انفجار ترقه و هزاران وسیله منفجره دیگر موجب شده است که سایر آداب این آیین که مهربانی و گرفتن دست مستمدان است فراموش شود.

وی افزود: امروزه این آیین‌ها دیگر به کیفیت گذشته برگزار نمی‌شود و در بسیاری مواقع مراسم چهارشنبه سوری با بروز حوادثی جبران‌ناپذیر، شیرینی این ایام را برای بسیاری از خانواده تلخ می‌کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، یاد آور شد: آیین چهارشنبه سوری باید با فرهنگ‌سازی مناسب، به سمت و سویی سوق داده شود که معضلات اجتماعی را در پی نداشته باشد و باید شرایطی از سوی مسئولان فرهنگی فراهم شود که مردم از علاوه بر آن‌که از خرافات دوری می‌کنند، از آسیب‌های اجتماعی به دور باشند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet