هدر اصلی
1391/01/07 12:36:31
سرویس سیاسی
نوباوه درباره انتخابات در سالی که گذشت؛

مردم حضور خود در انتخابات را به مشکلات اقتصادی گره نزدند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،گفت: باوجود اینکه مردم نسبت به شرایط اقتصادی و فرهنگی انتقاد دارند و انتقاد آنها کاملاً به حق است ، اما حضور خود در انتخابات نهمین دوره مجلس را به مسائل و مشکلات موجود گره نزدند.
مردم حضور خود در انتخابات را به مشکلات اقتصادی گره نزدند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،گفت: باوجود اینکه مردم نسبت به شرایط اقتصادی و فرهنگی انتقاد دارند و انتقاد آنها کاملاً به حق است ، اما حضور خود در انتخابات نهمین دوره مجلس را به مسائل و مشکلات موجود گره نزدند. https://cdn.icana.ir/d/019/2134.jpg مردم,حضور,خود,در,انتخابات,را,به,مشکلات,اقتصادی,گره,نزدند Icana

بیژن نوباوه درگفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره برگزاری انتخابات در سالی که گذشت، گفت: انتخابات در ایران نهادینه شده و برگزاری حدود 32انتخابات در طول این 32 سال به ارزش بزرگ حکومت مردم سالاری تبدیل شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم به این نتیجه رسیده‌اند که خودشان بر سرنوشت خود سهیم باشند و این یک موفقیت بزرگ برای کشور و مردم ما است.

وی، ادامه داد: با توجه به تهدیدهای بین‌المللی، انتخابات امسال بسیار موفقیت‌آمیزتر از سایر انتخابات برگزار شد، علی‌رغم اینکه مردم نسبت به شرایط اقتصادی و فرهنگی انتقاد دارند و انتقاد آنها کاملاً به حق است اما حضور خود در انتخابات را به مسائل و مشکلات موجود گره نزدند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، ادامه داد: این وضع نشان‌دهنده این بود که مردم کاملاً به شرایط اجتماعی آگاه هستند و با حضور خود به جنگ دشمن رفتند.

مردم انتخاب سنتی بر اساس لیست نداشتند

نوباوه، تصریح کرد: مسئله مهمی که در این انتخابات مطرح بود نوع انتخاب مردم است، در یک نظام رقابتی بین اصولگرایان مردم بدون اینکه هیچ دغدغه‌ای به خود راه دهند به دنبال نماینده اصلح بودند و انتخاب سنتی بر اساس لیست نداشتند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم ، تأکید کرد: مردم دراین انتخابات به دنبال شروط ثانویه دربین نامزدها بودند، تعهد، انرژی لازم، قدرت کافی برای پیگیری امور مردم و جسارت و شجاعت  شاخص‌های انتخاب مردم بود.

 این نماینده مردم تهران،گفت: نماینده‌های این دوره بر اساس صلاحیت فردی انتخاب شده‌اند و این موضوع اهمیت دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، درباره انتخابات درشهر تهران ، گفت: انتخابات در شهر تهران براساس فهرست نبود و اساساً مردم تهران نگاه لیستی نداشتند، بلکه با نگاهی کاملاً عقلایی و بر اساس شناخت صحیح نمایندگان خود را انتخاب کردند که این مهمترین پیام انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet