هدر اصلی
1390/12/23 08:31:00
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی:

نوسانات بازار ارز باعث تاخیر در پرداخت ارز دانشجویی شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، نوسانات بازار ارز را یکی از عوامل تاخیر در پرداخت ارز دانشجویی عنوان کرد و گفت: باید تعداد دانشجویانی که متقاضی دریافت ارز هستند مشخص شود که این مساله نیازمند تعامل مناسب میان وزارت علوم و سایر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور است.
نوسانات بازار ارز باعث تاخیر در پرداخت ارز دانشجویی شده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، نوسانات بازار ارز را یکی از عوامل تاخیر در پرداخت ارز دانشجویی عنوان کرد و گفت: باید تعداد دانشجویانی که متقاضی دریافت ارز هستند مشخص شود که این مساله نیازمند تعامل مناسب میان وزارت علوم و سایر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/2657.jpg نوسانات,بازار,ارز,باعث,تاخیر,در,پرداخت,ارز,دانشجویی,شده,است Icana

نورالله حیدری دستنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکل دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور، تصریح کرد: باید سازوکار مناسبی برای پرداخت ارز به دانشجویان در وزارت علوم وجود داشته باشد تا دانشجویان با مشکل مواجه نشوند.

نماینده مردم اردل، کیار و فارسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گام اول، باید تعداد دانشجویانی که متقاضی دریافت ارز و مورد تایید وزارت علوم هستند، مشخص شود که این مساله نیازمند تعامل مناسب میان وزارت علوم و سایر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور است زیرا فعالیت برخی از این موسسات با سیستم اقتصادی و بانکی کشور چندان هماهنگ نیست.

وی با تاکید بر اصلاح سیاست‌های بانکی کشور، بیان کرد: طبیعتا خروج ارز از کشور جز سیاست‌های هر دولتی محسوب نمی‌شود و به همین دلیل باید نگاه ویژه‌ای در این ارتباط وجود داشته باشد تا هم نظام بانکی کشور و دانشجویان خارج از کشور با مشکلی روبه‌رو نشوند.

حیدری دستنایی درباره حل مشکل دانشجویان خارج از کشور برای دریافت ارز دانشجویی از بانک‌ها، گفت: باید نامه‌نگاری‌های بسیاری با مسئولان بانکی در این ارتباط وجود داشته باشد و حتی با مسئولان بانکی نیز جلساتی برگزار شود تا مشکلات دانشجویان برطرف شود.

بر اساس مقررات بانک مرکزی، میزان ارز قابل پرداخت به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور برای شهریه، سالانه حداکثر 15 هزار دلار آمریکا و بابت هزینه اقامت ماهانه معادل یک‌هزار دلار آمریکاست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet