هدر اصلی
1391/01/07 08:08:00
سرویس سیاسی
حیدری دستنایی درباره انتخابات در سالی که گذشت؛

قانون انتخابات نیاز به اطلاح دارد/ انتخابات ایران غرب را ناامید کرد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم ، برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس را عامل ناامیدی غرب خواند و تاکید کرد: قانون انتخابات در ایران نیاز به اصلاح دارد.
قانون انتخابات نیاز به اطلاح دارد/ انتخابات ایران غرب را ناامید کرد یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم ، برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس را عامل ناامیدی غرب خواند و تاکید کرد: قانون انتخابات در ایران نیاز به اصلاح دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6148.jpg قانون,انتخابات,نیاز,به,اطلاح,دارد/,انتخابات,ایران,غرب,را,ناامید,کرد Icana

نورالله حیدری دستنایی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره انتخابات درسالی که گذشت، گفت: نخست باید از همه مردمی که با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری 12 اسفند حماسی را ساختند، تشکر کرد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و گوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: اما به طور جدی معتقد هستم که قانون انتخابات در ایران نیاز به اصلاح دارد و باید تغییر کند.

وی با بیان اینکه قانون انتخابات فعلی به رغم تمام اصلاحیه‌هایی که تاکنون داشته، دارای اشکالاتی است، افزود:این خلاء به خصوص در بخش قوانین مربوط به  تبلیغات نمایندگان بیشتر دیده می‌شود.

این عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس هشتم، با بیان اینکه یک حوزه انتخابیه با 4 شهرستان با یک حوزه انتخابیه که صاحب یک شهرستان است، هر دو تنها فرصت 4 یا 5 روزه برای تبلیغات دارند، گفت: بنابراین فرصت زمانی برابر برای تبلیغات  انتخاباتی وجود ندارد.

حیدری دستنایی، اضافه کرد: درعین حال اجرای قوانین انتخاباتی که وجود دارد توسط مجریان و ناظرین انتخابات به طورجدی مورد توجه قرار نمی گیرد، باید برای ناظرینی که به اجرای قوانین مربوط به انتخابات بی توجه هستند، مجازات خاصی در نظر گرفته شود.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، اضافه کرد: مثلاً راه‌انداختن کارناوال انتخاباتی منع قانونی دارد، اما اگر دقت کنید در این دوره از انتخابات در کل کشور کاروان‌های عریض و طویلی از سوی نامزدها برای تبلیغات خود شکل گرفت.

 ضرورت وجود طرح خود نظارتی

وی اظهار کرد: با وجود این همه تخلف ، باید برای هیأت‌های اجرایی و ناظرینی که نظارت لازم بر تخلفات انتخاباتی را  نداشتند، مجازاتی در قانون انتخابات وضع شود.

این نماینده مجلس هشتم، نتیجه گیری کرد که وجود یک طرح خود نظارتی برای نظارت بر ناظرین انتخاباتی ضرورت دارد.

حیدری دستنایی، تبلیغات زود هنگام نامزدهای انتخابات را مورد اشاره قرار داد و گفت: برخی از نامزدها حتی 4 سال بود که تبلیغات غیر رسمی خود را مثلاً با حضور در مراسم عروسی شروع کرده بودند، بنابراین پالایش قانون انتخابات برای جلوگیری از این تخلفات ضرورت دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، به ابعاد بین المللی حضور حماسی مردم در 12 اسفند ماه اشاره کرد و گفت: با همه این خلاء‌ها درقانون انتخابات، مردم با انتخاب نمایندگان خود توانستند بار دیگر تهدیدهای بین المللی را به سمت دیگری هدایت و غرب را ناامید کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet