هدر اصلی
1390/12/22 12:52:40
سرویس فرهنگی
حسینی‌دولت آبادی با اشاره به بدهی نمایشگاه کتاب:

طلب ناشران کتاب خارجی باید بدون تاخیر پرداخت شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه هنوز از درستی خبری مبتنی بر بدهی نمایشگاه کتاب تهران به ناشران خارجی خبری ندارد، گفت: اگر این خبر درست و نمایشگاه به ناشران خارجی بدهکار باشد، این ناشران انگیزه خود برای حضور در سال‌های بعد را از دست می‌دهند و از سویی اعتبار نمایشگاه کتاب تهران زیر سئوال می‌رود.
طلب ناشران کتاب خارجی باید بدون تاخیر پرداخت شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه هنوز از درستی خبری مبتنی بر بدهی نمایشگاه کتاب تهران به ناشران خارجی خبری ندارد، گفت: اگر این خبر درست و نمایشگاه به ناشران خارجی بدهکار باشد، این ناشران انگیزه خود برای حضور در سال‌های بعد را از دست می‌دهند و از سویی اعتبار نمایشگاه کتاب تهران زیر سئوال می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/17047.jpg طلب,ناشران,کتاب,خارجی,باید,بدون,تاخیر,پرداخت,شود Icana

سید محمود حسینی دولت آبادی درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: امیدواریم دست‏اندرکاران نمایشگاه کتاب کشورعلاوه بر پرداخت به موقع حق وحقوق  ناشران کتاب خارجی، ناشران را به سمت ارتقای کیفیت کتاب‏های عرضه شده سوق دهند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز با وجود گسترش فعالیت‏های رسانه‏ای، یکی از مهم‏ترین عوامل توسعه و پیشرفت هر جامعه‏ای را میزان انس و الفت مردم آن جامعه با کتاب و کتاب‏خوانی می‏دانند واز این رو نماشگاه کتاب باید هرساله با نظم بیشتری برگزارشود.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب با ایجاد فضای پژوهشی و فرهنگی در جامعه و فراهم آوردن زمینه‏های تبادل افکار، عامل مهمی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به مطالعه به شمار می‌آید.

 حسینی‌دولت آبادی تصریح کرد: کتاب توانایی برقراری ارتباط دوسویه با مخاطب در سنین و سلیقه‏ها و گروه‏های مختلف اجتماعی را دارد و به همین علت مسئولان امر باید قدر کتاب ، این یار مهربان، را بدانند و در ترویج هرچه بیشتر آن بکوشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یاد آور شد: نمایشگاه کتاب یکی ازمناسب‏ترین و بهترین تمهیدات برای گسترش فرهنگ مطالعه و ترغیب مردم به بهره‏گیری از منابع مطالعاتی است. در نتیجه هر امری که به تضعیف فرهنگ کتاب‌خوانی بیانجامد، مذموم است و نباید انجام شود./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet