هدر اصلی
1390/12/22 14:39:51
سرویس اجتماعی
سید جواد زمانی:

رئیس‌جمهور زیرساخت‌های اشتغال‌زایی را ارائه دهد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم در واکنش به خبر رئیس جمهور مبنی ریشه‌کن شدن بیکاری تا پایان دولت دهم، از وی خواست تا به جای دادن وعده به مردم، زیرساخت‌های اشتغال‌زایی را ارائه دهد.
رئیس‌جمهور زیرساخت‌های اشتغال‌زایی را ارائه دهد سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم در واکنش به خبر رئیس جمهور مبنی ریشه‌کن شدن بیکاری تا پایان دولت دهم، از وی خواست تا به جای دادن وعده به مردم، زیرساخت‌های اشتغال‌زایی را ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7335.jpg رئیس‌جمهور,زیرساخت‌های,اشتغال‌زایی,را,ارائه,دهد Icana

سید جواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به خبر رئیس جمهور مبنی ریشه‌کن شدن بیکاری تا پایان دولت دهم، گفت: سخنرانی و دادن وعده به مردم به تنهایی جوابگوی مشکلات مردم نخواهد بود و رئیس جمهور باید زمینه و زیرساخت آن را ارائه دهد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: تحقق وعده‌های که به تمام مشکلات جوانان پایان می‌دهد آرزوی ملت ایران است و دولت با ارائه گزارشی از این موضوع می‌تواند میزان عملکرد خود را اعلام کند.

زمانی ضمن اشاره به اینکه ایجاد اشتغال امری شدنی و تحقق‌پذیر است، ادامه داد: رئیس جمهور می‌تواند هنگامی که از برنامه‌های خود برای اشتغال‌زایی صحبت می‌کند، راهکارهای خود را هم ارائه دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه آماری که از سوی برخی کارفرمایان و کارخانه‌داران اعلام می‌شود با سخن رئیس جمهور همخوانی ندارد. این اختلافات و ابهامات فقط با ارائه آمار دقیق از سوی رئیس جمهور برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: معضل بیکاری نیاز به همکاری تمام نهادها و دستگاه‌های اجرایی دارد و همگی با همکاری یکدیگر موظف به رفع آن هستند.

زمانی با بیان اینکه امکان سؤال از رئیس جمهور در این هفته برای ایجاد 5/2 میلیون شغل وجود ندارد، گفت: اگر نمایندگان خواهان آمار دقیق اشتغال در کشور هستند، با امضاء نامه‌ای این موضوع را پیگیری کنند. 

به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم، ارائه آمار همراه با زیرساخت‌ها و زمینه مناسب برای اجرای آن باید از اولویت‌های برنامه رئیس جمهور باشد تا به تمام شایعات و ابهامات پایان دهد.    

محمود احمدی‌نژاد روز گذشته در جریان دور چهارم سفر استانی به البرز با قرار دادن محور بیکاری در کشور، یادآور شد: دولت سالی دو و نیم میلیون اشتغال ایجاد می‌کند که هفته آینده گزارش آن را به طور کامل به مردم خواهم داد.

وی با تأکید بر اینکه تا پایان دولت دهم بیکاری ریشه کن می‌شود، ادامه داد: خیلی برایم سخت است که وارد منطقه‌ای شوم و جوانان با استعداد و تحصیلکرده‌ای را ببینم که از بیکاری رنج می‌برند.

رئیس جمهور گفت: به خداوند سوگند یاد می‌کنم می‌توان در مدت کوتاهی ریشه بیکاری را در سرزمین ایران خشکاند و شرط آن این است همه همراهی کنند و با تمام قوا و توان در این مسیر اهتمام ورزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet