هدر اصلی
1390/12/23 15:01:00
سرویس سیاسی
موید حسینی‌صدر:

قانون انتخابات باید اصلاح شود تا به بد اخلاقی سیاسی نرسیم

عضو کمیسیون انرِژی مجلس گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی باشکوه هر چه تمام برگزار شد و این پاسخی بود به همه توطئه‌هایی که در این چند ماه گذشته از سوی دشمنان داخلی و خارجی علیه این انتخابات طراحی شده بود.
قانون انتخابات باید اصلاح شود تا به بد اخلاقی سیاسی نرسیم عضو کمیسیون انرِژی مجلس گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی باشکوه هر چه تمام برگزار شد و این پاسخی بود به همه توطئه‌هایی که در این چند ماه گذشته از سوی دشمنان داخلی و خارجی علیه این انتخابات طراحی شده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/13812.jpg قانون,انتخابات,باید,اصلاح,شود,تا,به,بد,اخلاقی,سیاسی,نرسیم Icana

موید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت:‌اکنون که انتخابات پایان یافته و نتایج انتخابات و کاندیداهایی که به مجلس نهم راه خواهند یافت مشخص شده و می‌شود و در کنار آن برخی کاندیداها چه آنها که اکنون نماینده مجلس هستند و چه آنها به تازگی وارد عرصه رقابت انتخاباتی برای ورود به خانه ملت شده‌اند، شاید نسبت به انتخاب نشدن خود معترض باشند و از این امر ناراحت، اما ایجاد شبهه اصل اتفاق مهمی که افتاده است را کمرنگ می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:اکنون همه کاندیداهای حاضر باید به مهم‌ترین اصول پس از انتخابات بپردازند. یعنی پذیرفتن و تمکین آراء مردم، قدردانی از حضور میلیونی آنها پای صندوق‌های رأی، احترام به قانون و آنهایی که وارد مجلس نهم خواهند شد برنامه‌ریزی و کار و تلاش برای خدمت بیشتر به مردم.

وی افزود: نمایندگان فعلی مجلس هم همانند گذشته و حتی بیشتر از پیش به کار و فعالت نمایندگی خود بپردازند و در فکر این نباشند که اکنون دیگر دوره پایانی مجلس هشتم است و چند ماهی بیشتر باقی نمانده، مردم به آنها اعتماد و اطمینان کرده‌اند و رأی داده‌اند پس تا آخرین لحظه مسئولیت باید به‌کار خود ادامه بدهند.

حسینی صدر گفت: هر‌چند در برخی موارد دیده شده است که برخی کاندیداها اعتراضاتی را نسبت به رای خود داشته‌اند که البته راهکار قانونی برای آن وجود دارد اما رسانه‌ای کردن آن باعث ایجاد شائبه و فضای منفی نسبت به اصل انتخابات می‌شود که کاندیداهای معترض باید نسبت به آن حساس باشند. کاندیداها همچنین نباید فراموش کنند که حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی لبیک به فراخوان رهبر معظم انقلاب بود که در این مدت با بیانات خود و تبیین فضای انتخاباتی و روشنگری درباره توطئه‌های دشمنان به‌خوبی فضای سیاسی کشور را مدیریت کردند.

نماینده خوی و چایپاره در مجلس که در انتخابات مجلس نهم هم توانست از حوزه انتخابیه خود وارد مجلس شود، با تاکید براینکه هم‌اکنون باید به فکر مردم و مشکلات آنها باشیم یادآور شد که بعد از اعتماد مردم دیگر نوبت مجلس است که به فکر مردم باشد.

وی افزود: ما باید مسائل شخصی را حل کنیم و به مسائل مردم بپردازیم. از آنجایی‌که با رأی بی‌سابقه‌ای مردم خوی به من دادند وظیفه بسیار سنگینی را بر‌عهده من گذاشتند، براین اساس 80 هزار رأی در خوی بی‌سابقه بود و من فکر می‌کنم که انتظارات مردم را چطور پاسخ دهم.

صدر گفت: در زمان انتخابات ممکن است برخی از کاندیداها اقداماتی انجام داده باشند. اما د ر حال حاضر ما باید به فکر انجام وظیفه و به فکر مردم باشیم. به راه‌های روستایی، به مشکلات ورزشی و درمانی آنان باید فکر کنیم. آب شرب روستا‌ها، شبانه روزی کردن مراکز درمانی شهر‌ها و بخش‌ها مشکلات گرانی جامعه و مشکلات مرزی که در منطقه داریم فکر کنیم.

وی تصریح کرد: در این مجلس، قانون انتخابات به دور فضای انتخاباتی باید اصلاح شود. واقعا با این روندی که مجلس طی می‌کند به سمت بد اخلاقی سیاسی می‌رویم. سو استفاده از موقعیت اداری زیاد شده است. غیر از این، مردم از مسائل اقتصادی و بیکاری و بی‌عدالتی گلایه می‌کنند. در جامعه افراد بازنشسته‌ای هستند که از چند جا حقوق می‌گیرند و تمام فرزندانشان شاغل هستند اما خانواده‌هایی داریم که چند فرزند دانش آموخته دانشگاهی همگی بیکار هستند.

نماینده مردم خوی گفت: با توجه به توطئه آمریکا و انگلیس، مجلس نهم باید تلاش کند تا در مسیری که آنها ترسیم می‌کنند قرار نگیرد. مجلس آینده باید تعامل با همه دنیا را آغاز کند. چون همه دنیا به سرسختی ما در دفاع از حقوق حقه مردمان پی برده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در انتها خاطرنشان کرد: تعامل با کشورهای جهان به معنی داشتن موضع ضعف نیست. نباید از گفت‌وگو ناامید شد. باید با همه دنیا حرف بزنیم و درباره اهداف کشورمان روشنگری کنیم. نباید اجازه دهیم که نقشه‌های آمریکا درباره انزوای کشورمان عملی شود. باید با یک‌یک کشورها صحبت کنیم و ابهامات را رفع کنیم. استقبال مردم پشتوانه بی‌نظیری برای نظام است و با استقبالی که از انتخابات مجلس نهم شد بعد از ماجراهای سال 88، همه متوجه شدند که ارتباط مردم با نظام ناگسستنی است و بر این اساس باید روابط‌مان را با دنیا بهبود ببخشیم.

پایان پیام /.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet