هدر اصلی
1390/12/27 11:25:00
سرویس سیاسی
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم:

حضور مردم پای صندوق‌های رأی فراتر از انتظار بود

رضا رحیمی‌نسب درباره حضور مردم ایران در انتخابات مجلس نهم گفت: این انتخابات فوق تصور و نظر کارشناسان، نظریه‌پردازان و سیستم‌های نظرسنجی بود.
حضور مردم پای صندوق‌های رأی فراتر از انتظار بود رضا رحیمی‌نسب درباره حضور مردم ایران در انتخابات مجلس نهم گفت: این انتخابات فوق تصور و نظر کارشناسان، نظریه‌پردازان و سیستم‌های نظرسنجی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/4060.jpg حضور,مردم,پای,صندوق‌های,رأی,فراتر,از,انتظار,بود Icana

رضا رحیمی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: به اعتقاد من این دوره از انتخابات دوره‌ای بود که مؤسسات نظرسنجی با هر کیفیتی از پیش‌بینی میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم عاجز بودند.

عضو کمیسیون اجتماعی همچنین تاکید کرد: خدا رو شکر مردم فهیم کشورمان نیز به فرمایش مقام معظم رهبری مشت محکمی را به دهان استکبار و یاوه‌گویان زدند و نشان دادند که این ملت با هم متحد هستند و به اندازه تهدیدات و اذیت‌های غرب و کشورهای استکباری واکنش نشان می‌دهند.

رحیمی‌نسب همچنین درباره حضور گسترده هموطنان برای حضور در انتخابات تاکید کرد: واکنش مردم نیز حضور در صحنه بود و دیدیم که حضور پررنگ مردم در انتخابات دوره قبل ریاست‌جمهوری را در اذهان زنده کرد. البته با وجود مشکلات و مسائلی که در روند انتخابات وجود داشت اما نباید شیرینی این پیروزی را هم به کام مردم تلخ کرد. انتخابات مجلس نهم حماسه بزرگی بود که باید قدر ملت و مردم ایران را دانست و باید برای آنها تلاش شبانه‌روزی کرد.

نماینده مردم خرم‌آباد درباره مهم‌ترین برنامه‌های قابل توجه برای نمایندگان دوره بعد مجلس تاکید کرد: در حال حاضر با برخی مشکلات جدی روبه‌رو هستیم. مهم‌ترین این موارد را می‌توان امنیت بین‌المللی کشورمان دانست. عضو کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: مجلس باید شرایطی را فراهم کند که وضعیت فعلی تا حدودی بهبود پیدا کند و مناسبات کشور ما به دور از باج‌خواهی‌های غرب و در راستای دستیابی به اهداف ملت باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر معضل بیکاری بحث جدی است و دولت و مجلس باید تمام تلاش خود را روی این مسئله متمرکز کنند. نمایندگان مردم در خانه ملت در حقیقت ریل‌گذار هستند. باید از این مسئله را از دولت بخواهند و مجلس هم باید شرایط لازم برای دستیابی دولت به هدف 5/2 میلیون شغل فراهم کند. اگر ما بتوانیم معضل بیکاری را در کشور حل کنیم یعنی این‌که توانسته‌ایم مقدار تولید را بالا ببریم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم یادآور شد: بالا رفتن تولید نیز خودکفایی و رهایی از بند تحریم‌ها را به‌دنبال دارد. در این حالت ثروت نیز افزایش یافته و مردم وضعیت بهتری خواهند داشت. رحیمی نسب تاکید کرد: از نظر من بیکاری یعنی معضل اجتماعی، تورم، پدیده‌های ناهنجار و غیره که می‌توان برای این موارد به فکر چاره بود. از نظر من مجلس نهم و حتی دولت آینده باید تمام تلاش خود را روی رفع معضل بیکاری متمرکز کنند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet