هدر اصلی
1390/12/22 19:29:52
سرویس دیگر رسانه‌ها
کوهکن:

تبدیل سوال از رییس جمهور به گفتگو جایگاهی در آیین‌نامه ندارد

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،با اشاره به جلسه روز گذشته (یکشنبه) هیات رییسه،از تاکید اعضای این هیات بر رعایت کامل شئونات و جایگاه رییس‌جمهور،مجلس شورای اسلامی و سوال‌کنندگان خبر داد.
تبدیل سوال از رییس جمهور به گفتگو جایگاهی در آیین‌نامه ندارد سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی،با اشاره به جلسه روز گذشته (یکشنبه) هیات رییسه،از تاکید اعضای این هیات بر رعایت کامل شئونات و جایگاه رییس‌جمهور،مجلس شورای اسلامی و سوال‌کنندگان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/4048.jpg تبدیل,سوال,از,رییس,جمهور,به,گفتگو,جایگاهی,در,آیین‌نامه,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محسن کوهکن،به ایسنا گفت:دراین جلسه اعضای هیات رییسه تاکید داشتند که در روز سوال از رییس‌جمهور نهایت دقت صورت بگیرد و با توجه به اینکه سوال از رییس‌جمهور در طول هشت دوره مجلس شورای اسلامی برای اولین بار مطرح می‌شود،اوضاع به گونه‌ای پیش رود تا آنچه از اعمال این اختیار قانونی در اذهان می‌ماند،روشنگری و تنویر افکار عمومی با حس برادری، اتحاد و اتفاق باشد.

وی افزود:هیات رییسه همچنین تاکید دارد که بحث‌ها کاملا درچارچوب انجام شود و انشاءالله تجربه خوبی باشد که بیانگر برخورداری همه از ظرفیت بالا برای استفاده از ابزارهای قانونی و افتخار پاسخگویی باشد. سخنگوی هیات رییسه مجلس،درباره درخواست هفت تن از نمایندگان مجلس برای تبدیل جلسه سوال از رییس‌جمهور به گفتگوی با ایشان نیز تصریح کرد:این درخواست خیرخواهانه‌ای از سوی همکاران ما بود اما جایگاهی در آیین‌نامه ندارد و هیات رییسه مکلف است پاسخ قانونی به سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور بدهد.

کوهکن تصریح کرد:اگر این همکاران ما به جای اینکه از دیگران درخواست می‌کردند جلسه به گفت‌وگوی با دولت تبدیل شود،با سوال‌کنندگان به بحث و گفت‌وگو می‌پرداختند و سوال‌کنندگان این درخواست را از هیات رییسه می‌کردند که در مورد سوال از رییس‌جمهور به گونه دیگری عمل شود، قابل بحث و بررسی بود اما آنچه تا الان مطرح شده، محملی برای عملی کردن در آیین‌نامه ندارد و ان‌شاءالله رییس‌جمهور روز چهارشنبه پاسخگوی سوالات سوال‌کنندگان خواهد بود./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet