هدر اصلی
1390/12/24 10:33:08
سرویس اقتصادی
جعفر قادری:

دستمزدها در سال آینده 20 درصد افزایش یابد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که باید میزان دستمزد کارگران و کارمندان بر اساس نرخ تورم افزایش یابد، گفت: با توجه به تورم موجود در جامعه دستمزد کارگران و کارمندان در سال ۹۱ باید ۲۰ درصد افزایش یابد.
دستمزدها در سال آینده 20 درصد افزایش یابد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که باید میزان دستمزد کارگران و کارمندان بر اساس نرخ تورم افزایش یابد، گفت: با توجه به تورم موجود در جامعه دستمزد کارگران و کارمندان در سال 91 باید 20 درصد افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/5775.jpg دستمزدها,در,سال,آینده,20,درصد,افزایش,یابد Icana

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: به دلیل آن که به موجب قانون باید میزان دستمزدها با نرخ تورم تطابق داشته باشد ،اما به دلیل وجود برخی تنگناها به این قانون عمل نمی شود و افزایش دستمزدهای تعیین شده کمتر از نرخ تورم است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تورم موجود در جامعه فشار بسیاری را به اقشار مختلف جامعه وارد می کند، بنابراین برای سال 91 باید میزان حقوق کارگران و کارمندان به صورت واقعی تعیین شود.

وی با بیان این که نباید در نرخ تورم اعلام شده توسط مرکز آمار ایران تشکیک کرد، افزود: اعتقاد ما این است که کارشناسان مرکز آمار ایران هیچ گاه وجهه و اعتبار خود را فدای مسایل سیاسی نمی کنند و آمار اعلام شده درباره نرخ تورم در دی ماه به واقعیت نزدیک است.

قادری اظهار داشت: برای تعیین دستمزد کارگران و کارمندان مرکز آمار ایران نرخ تورم را 3/26 درصد اعلام کرده است و انتظار این است که میزان دستمزدها برای سال آینده مطابق با همین نرخ تورم اعلام شود.

این نماینده مجلس هشتم با تاکید بر این که قیمت برخی کالاها و اقلام مورد نیاز مردم به دلیل رشد نرخ ارز افزایش یافته است، گفت: این افزایش قیمت ها میزان تورم موجود در جامعه را در دو سه ماه اخیر افزایش داده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که در محاسبه نرخ تورم سبدی از کالاها در نظر گرفته می شود، اظهار داشت: به همین دلیل است که گاهی اوقات تورم موجود در جامعه به خصوص در مورد برخی کالاها با تورم اعلام شده توسط دولت تفاوت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet