هدر موبایل
1390/12/24 10:52:00
سرویس اجتماعی
برنا خطاب به دولت، سازمان تاکسیرانی و شهرداری:

دستگاه‌ها برای ابلاغ هر چه سریع‌تر نرخ کرایه‌های تاکسی هم‌فکری کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه نامشخص بودن نرخ کرایه‌های تاکسی همه طبقه‌های جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از دولت، سازمان‌ تاکسیرانی و شهرداری خواست تا با هم‌فکری و تفاهم، این نرخ را هر چه سریع‌تر تعیین و ابلاغ کنند.
دستگاه‌ها برای ابلاغ هر چه سریع‌تر نرخ کرایه‌های تاکسی هم‌فکری کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه نامشخص بودن نرخ کرایه‌های تاکسی همه طبقه‌های جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، از دولت، سازمان‌ تاکسیرانی و شهرداری خواست تا با هم‌فکری و تفاهم، این نرخ را هر چه سریع‌تر تعیین و ابلاغ کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/15444.jpg دستگاه‌ها,برای,ابلاغ,هر,چه,سریع‌تر,نرخ,کرایه‌های,تاکسی,هم‌فکری,کنند Icana

سیروس برنا بلداجی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره مشکل اصلی بی‌ثباتی نرخ کرایه‌های تاکسیرانی، گفت: دولت در چند سال اخیر تلاش کرده تا قیمت‌ها را ثابت نگه دارد و ایجاد ثبات در نرخ کرایه تاکسی،‌ یکی از سیاست‌های دولت بود که دست کم آن را از نظر سوری ثابت نگه‌دارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت می‌تواند اجازه افزایش و یا ثابت نگه داشتن آن را به شهرداری و سازمان تاکسیرانی ابلاغ کند، اما در هر دو صورت باید مساله باید با کارشناسی همراه باشد.

وی ادامه داد: با وضعیت کنونی تورم رو به رشد در جامعه، اگر نظارتی بر دستگاه‌های اجرایی و مسافربری‌های شخصی نباشد، نرخ کرایه‌ها به شکل صعودی بالا می‌رود و دیگر نمی‌توان نسبت به آن کنترلی اعمال کرد.

برنا بلداجی درباره عواملی که در باعث ایجاد نوسانات در نرخ کرایه‌های تاکسی می‌شود، گفت: ممکن است نرخ نهادهای تولیدی در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی و یا تولیدات صنعتی، با افزایش همراه باشد و تولیدکننده مجبور به افزایش نرخ کالای تولیدی را شود.

وی یادآور شد: بنابراین رانندگان تاکسی چاره‌ای جز تهیه کالای تولیدی با قیمت بالا را ندارند که بازتاب و تأثیرات آن را در نرخ کرایه‌های تاکسی هم خواهیم دید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مسافرکشی را هم مانند سایر خدمات اجتماعی برای مردم جامعه عنوان کرد که نیاز به برخی تسهیلات دارد و در صورت تهیه این تسهیلات مانند تأمین لوازم یدکی خودرو و تأمین سوخت، می‌توان انتظار خدمات‌دهی بهتر از سوی آنها را داشته باشیم.

برنا بلداجی تصریح کرد: دولت با همفکری و تفاهم با تشکل‌های سازمان صنفی تاکسیرانی و شهرداری‌ها به ویژه در کلانشهر تهران که از دو مجموعه شورای شهر و شهرداری تشکیل شده، می تواند نرخ کرایه‌های تاکسیرانی برای سال آینده را هر چه سریع‌تر ابلاغ کند.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس نظارت بر تمام تاکسیرانی‌ها را کاری دشوار بیان کرد و گفت: عواملی مانند چند شغله بودن افراد در این مسأله تأثیرگذار است اما دولت می‌تواند با مدیریت خوب و شایسته این موضوع را کنترل کند و مانع از رشد صعودی ناگهانی نرخ کرایه‌های تاکسیرانی در سال آینده شود.

پیش از این در جلسه علنی شورای شهر تهران که قرار بود به تعیین نرخ کرایه‌های بخش حمل ونقل عمومی اختصاص یابد، رییس شورای شهر اعلام کرد، زمان زیادی برای تعیین نرخ کرایه‌ها در اختیار داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet