هدر موبایل
1386/06/04 11:42:00
سرویس صحن

رییس مجلس: نمایندگان در نطق پیش از دستور از ذکر نام خودداری کنند

نماینده تبریز در نامه‌ای به رئیس مجلس در خصوص انتشار نطق پیش از دستور خود در برخی رسانه‌ها با انتخاب عناوینی مغایر با متن نطق تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه و در بخش تذکرات شفاهی نمایندگان اظهار داشت: اولین نوبتی که برای تذکرات شفاهی گرفته شده است آقای افروغ است و آنطور که بر بنده معلوم شد برای ایشان یک نگرانی و ناراحتی از بابت مطالبی که در بعضی از سایت‌های و مطبوعات نسبت به صحبت همکار دیگر ما آقای فرهنگی انعکاس پیدا کرد، حاصل شده است.

وی افزود: آقای فرهنگی هفته پیش در نطق پیش از دستور خود این عبارت را ضمن احترام واقعی به برادر ارجمند جناب آقای دکتر افروغ و اعلام اینکه در اکثر مقدمات با ایشان موافق هستیم اما با برخی از نتیجه‌گیری‌ها با ایشان و دیگرانی که از سخنان اخیر ایشان نتیجه‌گیری‌هایی داشته‌اند، موافق نیستیم را آورده‌اند و اسمی از آقای افروغ برده‌اند. اما بعدا معلوم شده نکته‌ای که آقای فرهنگی گفته‌اند مورد سوء استفاده بعضی‌ها قرار گرفته است.

حدادعادل ادامه داد: آقای فرهنگی در نامه‌ای خطاب به من چنین آورده‌اند که نظر به اینکه برخی سایت‌های خبری هنگام انعکاس نطق پنج دقیقه‌ای پیش از دستور مورخ 31/5/86 اینجانب ضمن درج صحیح مطالب، عناوینی مغایر با متن نطق برگزیده و با غلو در آنها باعث ناراحتی همکار محترم جناب آقای دکتر افروغ گردیده‌‌اند و عناوین انتخاب شده با روح صحبت اینجانب که در دعوت به همگرایی و وحدت بود، کاملا مغایر است و مناسب است رسانه‌ها دقت لازم را به عمل آورند.

رئیس مجلس تصریح کرد: من این مطلب را گفتم تا اگر آقای دکتر افروغ می‌خواستند از ماده 77 برای تذکر استفاده کنند، بنده بجای ایشان توضیح داده باشم و انشاالله دیگر موجبی برای نگرانی‌ نباشد.

وی افزود: از همکارانی که نطق پیش از دستور می‌کنند می‌خواهم از ذکر نام خودداری کنند تا این مشکلات هم در داخل مجلس پدید نیاید و در بیرون مجلس هم باعث سوء استفاده بعضی‌ها برای تحریک نشود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet