هدر موبایل
1386/06/04 13:46:00
سرویس اقتصادی

مجلس به فوریت طرح تامین کسری بودجه آموزش و پرورش رای نداد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به فوریت طرح تامین کسری بودجه آموزش و پرورش رای ندادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، علی عباسپور تهرانی نماینده تهران به عنوان یکی از طراحان در دفاع از این دو فوریت گفت: در پایان سال 85 شاهد تجمع معلمان در اعتراض به وضعیت معیشتی که داشتند در مقابل مجلس بودیم.

وی افزود: در بودجه سال 86 در بخش آموزش و پرورش افزایش حقوق مثل سایر دستگاه‌ها نبود لذا هزار میلیارد تومان برای تامین کسری بودجه آموزش و پرورش است که با ارقام دیگر 2 هزار و پانصد میلیارد تومان می‌شود لذا در این طرح رقم فوق برای پرداخت مطالبات معوقه فرهگیان دیده شده است.

عباسپور خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز به روحیه با نشاط معلمان در ابتدای مهر لازمست تا این دو فوریت به تصویب برسد تا دغدغه معیشتی معلمان برطرف شود.

حسن زمانی فر نماینده ملایر در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: دولت اعلام کرده که خودش معوقه‌های فرهنگیان‌ را پرداخت خواهد کرد لذا دلیلی ندارد ما کاسه از آش داغتر باشیم.

وی افزود: به نظر نمی‌رسد نیاز به تصویب دو فوریت در این خصوص باشد. بهتر است این موضوع به کمیسیون تخصصی برود.

اما ایرج ندیمی نماینده لاهیجان در دفاع از این دو فوریت گفت: آنچه روشن و واضح است اینکه آموزش و پرورش دیون و بدهی فرهنگیان را پرداخت نکرده و ما باید تلاش کنیم تا هر چه زودتر این دیون پرداخت شود.

در ادامه احمد توکلی نماینده تهران با اشاره به تورم زا بودن کسری بودجه آموزش و پرورش با تصویب این دو فوریت مخالفت کرد.

وی افزود: منبع تامین این کسری برای ما مهم است. بانک مرکزی باید معادل این 2 هزار و پانصد میلیارد تومان را اسکناس چاپ کند و به بیرون بدهد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: این اقدام باعث افزایش تورم و فشار اقتصادی بیشتر بر مردم خواهد شد.

وی گفت: بهتر است اجازه بدهیم با اصلاح سازوکاری که صورت گرفت و مقرر شد وزارت اقتصاد و دارایی حقوق کارکنان دولت را پرداخت کند دولت این مشکل را نیز حل کند.

رضا طلایی نیک نماینده بهار و کبودرآهنگ نیز در دفاع از فوریت این طرح گفت: علی رغم افزایش جهشی بودجه آموزش و پرورش این وزارتخانه در اولویت دهی به حل مشکلاتش با مشکل مواجه است.

وی افزود: همزمان با سال تحصیلی جدید نیاز به ثبات و آرامش خاطر فرهنگیان هستیم لذا از دوستان عزیز می‌خواهم تا با تصویب این دو فوریت موافقت کنند.

این گزارش می‌افزاید: پس از اظهارات موافق و مخالف رای‌گیری در مورد دو فوریت طرح اصلاح جداول شماره 4 و 8 قانون برنامه چهارم توسعه و بودجه سال 1386 کل کشور به منظور تامین بخشی از کسری اعتبارات آموزش و پرورش به رای گذشته شد که با 91 رای به تصویب نرسید.

این گزارش می‌افزاید: در ادامه یک فوریت این طرح به رای گذشته شد که مجددا با 85 رای به تصویب نرسید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet