شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/11 15:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری آرانی:

حمایت اوباما از امارات،با هدف تفرقه‌افکنی در منطقه است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اوباما با حمایت از درخواست امارات برای مطرح کردن پرونده مربوط به جزایر سه‌گانه در دادگاه بین‌المللی به دنبال تفرقه بین ایران با سایر کشورهای منطقه و اسلامی است.
حمایت اوباما از امارات،با هدف تفرقه‌افکنی در منطقه است یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اوباما با حمایت از درخواست امارات برای مطرح کردن پرونده مربوط به جزایر سه‌گانه در دادگاه بین‌المللی به دنبال تفرقه بین ایران با سایر کشورهای منطقه و اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/11309.jpg حمایت,اوباما,از,امارات،با,هدف,تفرقه‌افکنی,در,منطقه,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عباسعلی منصوری آرانی با اشاره به حمایت اوباما از درخواست امارات برای ارجاع پرونده مربوط به جزایر سه‌گانه در دادگاه بین‌المللی،به ایسنا گفت: قصد اوباما، افزایش سیاست‌های مداخله‌گرایانه در منطقه است. آمریکا با این اقدام به دنبال ایجاد فاصله و تفرقه بین ایران و سایر کشورهای منطقه و اسلامی است چرا که هرگونه تفرقه به سود آمریکا خواهد بود.

وی افزود:در این بین کشورهای اسلامی باید نسبت به این توطئه‌های آمریکا و طرح‌های مبتنی بر ایجاد تفرقه در بین کشورهای اسلامی هوشیار باشند و تلاش کنند تا مشکلات خود را از راه گفت‌وگوهای مسالمت‌آمیز و ایجاد وحدت در جهان اسلام حل نمایند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد:اوباما با در پیش گرفتن طرح ایجاد تفرقه در منطقه،به دنبال پیشبرد اهدافش است در این بین متاسفانه برخی از کشورهای منطقه فریب سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی را می‌خورند این در حالی است که آنها می‌توانند در کنار یکدیگر به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند.

منصوری درعین حال تاکید کرد که کشور امارات با گوش دادن به نصایح دولتمردان ایرانی می‌تواند از طریق مذاکرات دوجانبه بسیاری از سوء تفاهمات را برطرف کند.

وی با اشاره به مذاکره اوباما با حاکم دبی و جانشین فرمانده امارات برای مطرح کردن درخواست ارجاع پرونده مربوط به جزایر سه‌گانه در دادگاه بین‌الملی گفت: معمولا در این گونه موارد رهبران دو کشور با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند که برگزاری این نوع جلسه از لحاظ دیپلماتیک نیز کار پسندیده‌ای نبوده است. آمریکا با این اقدام به دنبال منافع خود است و به هیچ عنوان در منطقه دلسوزی نمی‌کند.
نماینده مردم کاشان در مجلس با تاکید بر اینکه جزایر سه‌گانه متعلق به ایران است،تصریح کرد:‌تمام دنیا و حتی اوباما می‌داند که جزایر سه‌گانه جز مایملک ارضی ایران است و حق مالکیت و حاکمیت این جزایر به طور مطلق برای ایران خواهد بود از این رو مطرح شدن اظهاراتی از جنس ارجاع پرونده مربوط به جزایر سه‌گانه در دادگاه بین‌المللی مصداق بارز مداخله در سیاست، حاکمیت و مالکیت ما است که به هیچ عنوان آن را نمی‌پسندیم.
منصوری در پایان گفت: جزایر سه‌گانه جزء خطوط قرمز ماست و به خون، پوست و جان همه ایرانی‌ها بستگی دارد. مطمئنا اظهاراتی از جنس امارات و یا حمایت اوباما به معنای دخالت در امور کشور ایران است و ما آن را توهین تلقی می‌کنیم./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet