ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/04/11 13:13:06
سرویس صحن
اربابی در تذکر شفاهی

سرمایه گذاری برای رفع محرومیت استان سیستان و بلوچستان ضروری است

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس در تذکر شفاهی گفت: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان و برخی شهرهای آن در محرومیت کامل به سر می برند که جهت رفع محرومیت از این شهرها سرمایه گذاری بخش های خصوصی و دولتی در آنها موثر است.
سرمایه گذاری برای رفع محرومیت استان سیستان و بلوچستان ضروری است نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس در تذکر شفاهی گفت: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان و برخی شهرهای آن در محرومیت کامل به سر می برند که جهت رفع محرومیت از این شهرها سرمایه گذاری بخش های خصوصی و دولتی در آنها موثر است. https://cdn.icana.ir/d/019/4112.jpg سرمایه,گذاری,برای,رفع,محرومیت,استان,سیستان,و,بلوچستان,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدسعید اربابی در تذکر شفاهی در نشست علنی امروز یکشنبه 11 تیر مجلس شورای اسلامی به توسعه بخش های زیربنایی در حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و گفت: مهم ترین اقدامات انجام شده در استان سیستان و بلوچستان آغاز احداث خط جدید بندر چابهار ـ زاهدان و اتصال آن به شبکه ریلی کشور است.

وی تاکید کرد: اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال در جهت توسعه فرودگاه های استان و همچنین افزایش مجتمع های دانشگاهی در سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی تصریح کرد: هنوز عنوان محرومیت بر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان سایه افکنده که علی رغم اقدامات انجام شده در آنها سرمایه گذاری بخش های خصوصی و دولتی در رفع محرومیت ها موثر است.

اربابی در ادامه به ارتقای شبکه بهداشت و درمان ایرانشهر به دانشکده پزشکی با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و یادآور شد: از وزیر علوم درخواست می شود تا نسبت به تسریع در روند ارتقای شبکه بهداشت و درمان ایرانشهر به دانشکده پزشکی اقدامات موثری انجام دهد.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس در ادامه ر داشت: براساس اصل 12 قانون اساسی می بایست محرومیت زدایی توسط مسوولین اجرایی کشور در اولویت قرار گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: برخی تصور می کنند که سیستان و بلوچستان سرزمین خشک و لم یزرع است اما با وجود خاک حاصلخیز در این منطقه سالیانه بیش از 400 هزار تن هندوانه و همین طور انواع میوه های گرمسیری و غیره گرمسیری و همچنین 40 هزار تن گوشت قرمز به صورت بسته بندی از این استان به کشور صادر می شود.

وی در ادامه از وزیر جهادکشاورزی خواست تا نسبت به تقویت نیروی انسانی مرکز تحقیقاتی کشاورزی بلوچستان اقدامات لازم را انجام دهد.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواست تا نسبت به ارتقای مرکز آموزش علمی کاربردی کشاورزی به دانشکده کشاورزی در زاهدان اقدام کند.

اربابی در پایان از وزیر نیرو خواست تا با توجه این که گرمای هوا در برخی شهرها ی استان سیستان و بلوچستان به بیش از 50 درجه می رسد و مردم مجبورند از وسایل سرمایشی پرمصرف استفاده کنند نسبت به تغییر تعرفه برق این مناطق اقدامات لازم را انجام دهند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet