هدر اصلی
1391/04/11 15:20:00
سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

سهام عدالت کارگران هرچه سریعتر پرداخت شود

عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه سهام عدالت حق مسلم کارگران و مستضعفان است، گفت: حدود ۱۰ میلیون کارگر در انتظار دریافت سهام عدالت هستند و مجلس شورای اسلامی نیز موضوع پرداخت سهام عدالت به این اقشار را پیگیری خواهد کرد.
سهام عدالت کارگران هرچه سریعتر پرداخت شود عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه سهام عدالت حق مسلم کارگران و مستضعفان است، گفت: حدود 10 میلیون کارگر در انتظار دریافت سهام عدالت هستند و مجلس شورای اسلامی نیز موضوع پرداخت سهام عدالت به این اقشار را پیگیری خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4320.jpg سهام,عدالت,کارگران,هرچه,سریعتر,پرداخت,شود Icana

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: هدف از پرداخت سهام عدالت، تحت پوشش قرار دادن اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه است که کارگران نیز جزء این اقشار به شمار می روند؛ پس حق طبیعی هر فرد کارگر است که سهام عدالت را در موعد مقرر دریافت کند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت پرداخت نشدن سهام عدالت 10 میلیون کارگر را باید از دولت و مسئولان مرتبط پرسید تصریح کرد: اگر مجلس شورای اسلامی به این نتیجه برسد که دولت در پرداخت سهام عدالت  کوتاهی داشته است؛ به طور قطع این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: به طور قطع دولت تعمدی در پرداخت نشدن سهام عدالت کارگران ندارد. احتمالا به دلیل تکمیل نبودن پرونده ها و یا مراجعه نکردن کارگران، این موضوع تا کنون بلاتکلیف باقی مانده است.

عزیزی با بیان اینکه اگر وجود اشکالی در بدنه دولت مانع از پرداخت سهام عدالت کارگران شده است باید برطرف گردد؛ اذعان داشت : به طور قطع دولت قصد تضییع حقوق کارگران و یا سایر اقشار کم درآمد جامعه را ندارد و پس از رفع مشکلات احتمالی سهام عدالت  آنان پرداخت می گردد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هدف اصلی از پرداخت این سهام را ایجاد عدالت اجتماعی در سطح جامعه برشمرد و گفت: کارگران جزء دهک های پایین جامعه هستند و برخی از آنان با مشکلاتی مانند نداشتن شغلی ثابت، دست و پنجه نرم می کنند؛ از همین رو این انتظار وجود دارد که سهام عدالت 10 میلیون کارگر بیمه شده تأمین اجتماعی در آینده نزدیک پرداخت شود.

گفتنی است بیش از پنج سال از شروع سیاست واگذاری سهام عدالت می‌گذرد؛ اما حدود 10 میلیون کارگر بیمه شده تامین اجتماعی همچنان چشم انتظار دریافت این سهام هستند.

این در حالی است که گفته می‌شود وزارت تعاون، کار و رفاه با مسئولان سازمان خصوصی سازی برای پیگیری سهام عدالت کارگران به توافق رسیده است. ظاهرا وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره پرداخت سهام عدالت کارگران با مسائل و ملاحظاتی روبرو شده که به سقف و تعداد کارگران مشمول مربوط می‌گردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet