شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/13 08:23:31
سرویس استان ها
سبحانی‌فرد:

ضربه مهلک واردات بر پیکره پنبه‌کاری سبزوار

نماینده سبزوار،جفتای،جوین و خوشاب در مجلس نهم با بیان این‌که هرساله واردات پنبه در فصل برداشت ضربه سنگینی بر کشاورزان وارد می کند، گفت: پنبه‌کاران سبزوار علی‌رغم تولید محصول با کیفیت مورد حمایت مسئولان نیستند.
ضربه مهلک واردات بر پیکره پنبه‌کاری سبزوار نماینده سبزوار،جفتای،جوین و خوشاب در مجلس نهم با بیان این‌که هرساله واردات پنبه در فصل برداشت ضربه سنگینی بر کشاورزان وارد می کند، گفت: پنبه‌کاران سبزوار علی‌رغم تولید محصول با کیفیت مورد حمایت مسئولان نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/14457.jpg ضربه,مهلک,واردات,بر,پیکره,پنبه‌کاری,سبزوار Icana

رمضانعلی سبحانی ‌فرد در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کشت پنبه در منطقه، گفت: در شرایطی که پنبه‌کاران سبزوار بهترین پنبه را کشت می‌کنند از سوی مسئولان حمایت نمی‌شوند.

نماینده سبزوار،جفتای،جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: در شرایطی که پنبه کشت می‌کنیم از آن طرف شاهد واردات پنبه هستیم.

وی با تأکید بر این‌که پنبه سبزوار از مرغوبیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: واردات بی‌رویه پنبه هر سال در فصل برداشت ضربه سنگینی بر کشاورزان منطقه وارد می‌کند.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم همچهنین از قیمت پایین پنبه انتقاد کرد و گفت: در سال گذشته قیمت پنبه به قدری پایین بود که پنبه‌کاران از برداشت محصول خودداری کرده و ترجیح دادند هزینه نکنند.

وی اظهار داشت: زمانی ‌که قیمت خرید پنبه از کشاورز پایین باشد و هزینه‌های آن را تأمین نکند، برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد که نسبت به برداشت محصول خود اقدام کرده و پول کارگر بدهد.

سبحانی‌فرد مطرح کرد: متأسفانه تاکنون سیاستی در منطقه برای خرید تضمینی محصول پنبه از کشاورز اعمال نشده است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet