ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/04/11 16:01:00
سرویس اجتماعی
منوچهری با انتقاد از اجرای نشدن قانون ممنوعیت فعالیت پزشکان در دو بیمارستان عنوان کرد؛

پزشکان دو شغله علت اصلی بروز پدیده زیرمیزی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ دو شغله بودن پزشکان در بیمارستان های دولتی و خصوصی را علت اصلی بروز پدیده زیرمیزی خواند و گفت: ممنوعیت اشتغال پزشکان در دو بیمارستان دولتی و خصوصی به‌طور صریح در برنامه پنجم توسعه آمده است؛ اما این قوانین از سوی وزارت بهداشت و درمان اجرایی نشده است.
پزشکان دو شغله علت اصلی بروز پدیده زیرمیزی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ دو شغله بودن پزشکان در بیمارستان های دولتی و خصوصی را علت اصلی بروز پدیده زیرمیزی خواند و گفت: ممنوعیت اشتغال پزشکان در دو بیمارستان دولتی و خصوصی به‌طور صریح در برنامه پنجم توسعه آمده است؛ اما این قوانین از سوی وزارت بهداشت و درمان اجرایی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19307.jpg پزشکان,دو,شغله,علت,اصلی,بروز,پدیده,زیرمیزی Icana

نعمت‌االله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با مد نظر قرار دادن سپری شدن حدود دو سال از تصویب و ابلاغ برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت اعلام کرد: متأسفانه تاکنون هیچ یک از محورهای این برنامه از سوی مسئولان وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی اجرایی نشده است.

نماینده مردم پاوه٬ جوانمرد٬ ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این‌که ممنوعیت فعالیت همزمان پزشک در بیمارستان دولتی و خصوصی یکی از محورهای حوزه سلامت برنامه پنجم توسعه به‌شمار می‌آید اذعان داشت: ممنوعیت اشتغال پزشک در دو بیمارستان دولتی و خصوصی به‌طور صریح در ماده 36 بخش بهداشت و درمان برنامه پنجم بیان گردیده اما تاکنون این قوانین از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی اجرایی نشده است.

وی با تأکید بر این‌که اجرای قانون ممنوعیت اشتغال پزشک در دو بیمارستان دولتی و خصوصی منجر به قطع شدن ارتباط مالی میان بیمار و پزشک می گردد تصریح کرد: بر اساس قانون٬ پزشکان در بیمارستان دولتی، حق دریافت پول از بیماران را ندارند؛ اما شاهدیم که این افراد قانون را دور می‌زنند.

منوچهری دو شغله بودن پزشکان را علت اصلی بروز پدیده زیرمیزی خواند و گفت: در بخش خصوصی زیر میزی مطرح نیست زیرا دراین بخش پزشک دستمزد خود را می‌گیرد. شیوه شکل‌گیری این پدیده در رابطه با پزشکانی است که در بخش دولتی بیمارانی را دارند؛ اما در بخش خصوصی عمل جراحی و معالجه آنان را انجام می‌دهند٬ بنابراین یک شغله شدن پزشکان راهی برای بسته شدن مسیر زیر میزی است.

این نماینده مجلس نهم٬ با تأکید بر این‌که اجرای قانون ممنوعیت اشتغال پزشک در دو بیمارستان دولتی و خصوصی بار بزرگی را از دوش بیماران بر می‌دارد٬ افزود: به‌طور حتم عملیاتی شدن این قانون به اجرای هر چه بهتر رایگان‌سازی خدمات حوزه بهداشت و درمان کمک می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اعلام این‌که هم‌اکنون در حوزه بهداشت و درمان هیچ خلاء قانونی وجود ندارد؛ تاکید کرد: مسئولان حوزه سلامت به‌ویژه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی باید برای اجرای این قوانین تلاش کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet