ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/04/11 16:30:00
سرویس اجتماعی
غضنفرآبادی عنوان کرد:

فعالیت سایت‌ها در حوزه ازدواج منوط به مجوز وزارت ورزش و جوانان

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تهدید‌های اخلاقی موجود جامعه در فضای سایبری، گفت: بر اساس قوانین موجود، وزارت ورزش و جوانان تنها سازمانی است که می‌تواند نسبت به اعطای مجوز فعالیت سایت‌ها در حوزه ازدواج اقدام کند.
فعالیت سایت‌ها در حوزه ازدواج منوط به مجوز وزارت ورزش و جوانان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تهدید‌های اخلاقی موجود جامعه در فضای سایبری، گفت: بر اساس قوانین موجود، وزارت ورزش و جوانان تنها سازمانی است که می‌تواند نسبت به اعطای مجوز فعالیت سایت‌ها در حوزه ازدواج اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13639.jpg فعالیت,سایت‌ها,در,حوزه,ازدواج,منوط,به,مجوز,وزارت,ورزش,و,جوانان Icana

موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با مد نظر قرار دادن کلاهبرداری‌های صورت گرفته توسط برخی سایت‌های اینترنتی در رابطه با ازدواج موقت، اعلام کرد: این سایت‌‌ها نمونه بارز تهدید اخلاق جامعه در فضای سایبری به شمار می‌رود و باید در مقابل آن چاره اندیشی شود.

اخاذی، بهانه اصلی ایجاد این سایت‌ها

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که پس از این ارتباطات با سایت‌های همسریابی  و ازدواج موقت به وجود می‌آید، اخاذی از فرد مقابل به بهانه پخش اطلاعات شخصی افراد است.

وی با تاکید بر کسب درآمد نامشروع این سایت‌ها  از راه های گوناگون  به وسیله اخاذی افزود: در برخی موارد امکان پیگیری تخلف انجام شده وجود ندارد زیرا کلاهبرداران با مدارک جعلی عضو شده و در اکثر موارد در قوانین اولیه سایت عنوان گردیده که آنها هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال افراد، مشخصات،  رفتار و عملکردشان ندارند.

این نماینده مجلس نهم درباره ارائه راه‌کار برای مقابله با چنین پدیده‌هایی، اظهار داشت: بر اساس قوانین موجود، وزارت ورزش و جوانان تنها سازمانی است که می‌تواند نسبت به اعطای مجوز فعالیت سایت‌های همسریابی و غیره اقدام کند و اگر چنین تخلفی رخ بدهد باید از طریق مراجع قضایی آن را پیگیری کرد.

کمیته بررسی مصادیق جرائم یارانه‌ای با این تخلف‌ها برخورد کند

غضنفرآبادی گفت: همچنین علاوه بر فیلترینگ سایت، کمیته بررسی مصادیق جرائم رایانه‌ای نیز می‌تواند به‌طور دقیق این تخلف را پیگیری کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تاکید کرد: برای جلوگیری از این گونه تخلفات، سایت‌ها باید دارای هولوگرام ویژه شوند زیرا یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی نداشتن مغایرت  محتوای رسانه‌ها ی برخط با اخلاق اسلامی، عفت عمومی و سلامت شخصیت کودکان و نوجوانان است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یادآور شد: همچنین صاحب سایت باید تصویر مدارک شناسایی و صلاحیت عمومی خود را از جمله گواهی عدم سوءپیشینه، شناسنامه و کارت ملی در سامانه بارگذاری کند تا همکاران گروه رسانه‌های بر خط مرکز، ضمن ارزیابی محتوای تارنما، صحت مدارک مربوط به شناسایی و صلاحیت عمومی را بررسی کنند و در صورت کامل بودن مدارک، مجوز فعالیت رسانه‌های برخط اختصاصی صادر شود.

یک سایت اینترنتی که ادعا داشت با دفتر رسمی ازدواج همکاری می‌کند در معرفی آن ‌آمده‌ بود که «مرکز رسمی ازدواج موقت جامعه مجازی پیوند (زوج‌یابی) تهران» و به کاربران اطمینان داده بود که «خدمات مربوط به ازدواج موقت، خدماتی خصوصی تلقی شده و اطلاعات مربوط به آن در اختیار هیچ ارگان یا سازمان دولتی قرار نمی‌گیرد و در هیچ کجا (به جز این مرکز) ثبت نمی‌شود و برای مخاطبین مشکل‌ساز نخواهد بود.»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن فیلترینگ این سایت و تکذیب ادعاهای موجود در این سایت، اعلام کرد: صدور مجوز رسانه‌های بر خط حوزه ازدواج و همسریابی تنها منوط به ارائه معرفی نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان است که تاکنون هیچ رسانه‌‌ای موفق به اخذ معرفی نامه از آن وزارتخانه نشده‌ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet