هدر موبایل
1391/04/11 16:14:00
سرویس اجتماعی
دانشجو در جمع خبرنگاران تشریح کرد:

جزئیات جدیدی از واحد آکسفورد

رئیس دانشگاه آزاد ضمن ارائه توضیحانی درباره تعلیق واحد آکسفورد دانشگاه آزاد در انگلیس، گفت: معاون پارلمانی وقت دانشگاه آزاد تصمیم گرفت که به طور موقت این واحد معلق باشد و دستور تعلیق آن صادر شد؛ امیدواریم که وزیر امور خارجه و مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور بتوانند کاری کنند که این سرمایه‌گذاری که در آنجا شد دوباره فعال شود.
جزئیات جدیدی از واحد آکسفورد رئیس دانشگاه آزاد ضمن ارائه توضیحانی درباره تعلیق واحد آکسفورد دانشگاه آزاد در انگلیس، گفت: معاون پارلمانی وقت دانشگاه آزاد تصمیم گرفت که به طور موقت این واحد معلق باشد و دستور تعلیق آن صادر شد؛ امیدواریم که وزیر امور خارجه و مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور بتوانند کاری کنند که این سرمایه‌گذاری که در آنجا شد دوباره فعال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/17750.jpg جزئیات,جدیدی,از,واحد,آکسفورد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برگزاری جلسه با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای ارائه گزارش نبود و بیشتر برای خوش و بش و تبریک اعیاد و ایام میلاد به شمار رفت؛ انشالله در جلسات بعد اگر لازم باشد خدمت دوستان ارائه گزارش خواهیم داشت.

دانشجو با اشاره به اینکه در طول چهار ماهی که ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده داشتم کارهای خوبی انجام دادم؛ ادامه داد: از جمله اقداماتی که انجام دادیم تمرکززدایی در دانشگاه آزاد بود؛ همچنین مسئله نظارت و ارزیابی به طور جدی در واحدهای دانشگاهی صورت می‌گیرد و شورای گسترش مربوط به دانشگاه آزاد هم فعال شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: توانستیم  مجوز بیش از 1500رشته که قبلاً مجوز نداشت را اخذ کنیم و در کل کارهای بسیار بزرگی در حال انجام است.

دانشجو اضافه کرد: در حال حاضر چند واحد علوم تحقیقات در دانشگاه آزاد افتتاح شده و تصمیم در خصوص فعالیت‌های آنها نیز اتخاذ گردید.

دانشجو درباره واحد آکسفورد دانشگاه آزاد بیان کرد: دولت انگلیس اشتباه بزرگی کرده و مسائل سیاسی را با مسائل آکادمیک درآمیخته است. واحد آکسفورد به مناسبت تحریم‌هایی که صورت گرفته؛ اعلام کرد که باید حسابش خالی شود و یا اینکه حساب را مسدود می‌کنند و وقتی که حسابی نباشد امکان پرداخت به کارمند نخواهد بود و دانشگاه فعالیتی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس بود که معاون پارلمانی وقت دانشگاه آزاد تصمیم گرفت که به طور موقت واحد آکسفورد معلق باشد و دستور تعلیق آن صادر شد. امیدواریم که وزیر امور خارجه و مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور بتوانند کاری کنند که این سرمایه‌گذاری که در آنجا شد دوباره فعال شود.

دانشجو با تاکید بر اینکه بحث تحریم‌ها بحث پیچیده‌ای است و فقط به دست ما قابل حل نیست، توضیح داد: هر واحدی که در داخل یا خارج شکل می‌گیرد مقدماتی دارد؛ مثلاً باید برای آن زمین تهیه شود و وقتی که برای گرفتن مجوز رجوع می‌شود باید یکسری اقدامات را هم برای آن انجام داد. در خصوص دانشگاه آکسفورد هم کارهایی شده تا بتوان مجوز این واحد را گرفت؛ زمین در آنجا خریداری شد و تعدادی از افراد در آنجا مأمور شدند تا بتوانند مجوز را بگیرند ولی از سال 82 تا به امروز این مجوز اخذ نشده و این مجوزی است که اجازه می‌دهد تا ما آنجا واسطه باشیم، یعنی دانشجویانی که از ایران به آنجا می‌روند باید به دانشگاه‌های دیگر معرفی شوند و خودمان آنجا دانشجو نداریم ؛ به همین دلیل است که دانشگاه در آنجا مجوز برگزاری دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ندارد و از کشور هم این جوز را هنوز نگرفته است ولی می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اگر مشکلات به وجود آمده حل شود، مشکل واحد دانشگاه آکسفورد نیز رفع می گردد. به هر صورت هزینه‌هایی مثل خریداری زمین و پرداخت به افرادی که در آنجا مأمور هستند و  هزینه‌هایی دیگر وجود دارد و باید ببینیم که اصل مطلب چیست؟

دانشجو در پاسخ به این سؤال که آیا مبالغی هم به آقای مهدی هاشمی هم واریز می‌شده گفت: من تاکنون ردی از این قضیه ندیده‌ام؛ به عنوان یکی از کارمندان این واحد در آنجا آقای مهدی هاشمی حقوق دریافت می‌کرد ولی به غیر از این من نیز چیزی نشنیده‌ام.

دانشجو در خصوص تأسیس بانک دانشگاه آزاد هم اظهار داشت: همانطور که در روزهای اول عنوان کردم تمام هزینه‌های دانشگاه آزاد از طریق شهریه‌ها تأمین می‌شود و ایجاد منابع جدید برای ما بسیار حائز اهمیت است. این منابع جدید می‌تواند شامل اداری سازی، ارتباط با صنعت یا انجام دوره‌های آموزشی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: هم‌اکنون در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 20درصد تخفیف را همین امسال اعمال می‌کنیم؛ انشالله خبر خوب در مورد دوره دکتری هم 6 الی هفت ماه دیگر داده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet