حلول ماه ربیع الاول
1391/04/12 09:39:01
سرویس اقتصادی

اضمحلال کشاورزی با واردات

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی درخصوص تامین کالاهای اساسی گفت: اگر پولی که صرف واردات محصولات کشاورزی می شود به تقویت تولید داخل اختصاص پیدا کند بسیاری از مشکلات بازار تولید و مصرف حل می شود.
اضمحلال کشاورزی با واردات رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی درخصوص تامین کالاهای اساسی گفت: اگر پولی که صرف واردات محصولات کشاورزی می شود به تقویت تولید داخل اختصاص پیدا کند بسیاری از مشکلات بازار تولید و مصرف حل می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14257.jpg اضمحلال,کشاورزی,با,واردات Icana

عباس رجایی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه ماده 16 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی که دربرنامه پنجم هم بر آن تاکید شده است عملا مورد بی توجهی قرار گرفته است این درحالی است که ما این ماده قانونی را درراستای حمایت از تولید داخل مفید می دانیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب درمجلس در ادامه با اشاره به سال حمایت از تولید ملی ، کار وسرمایه ملی گفت: باید از تولید به ویژه دربخش کشاورزی که از تصمیمات غیر کارشناسی رنج می برد حمایت کنیم نه این که شرایط را به سمتی ببریم که واردات بدنه کشاورزی را نحیف تر کند .

وی با تاکید بر این که به شدت با واردات دربخش کشاورزی مخالف است گفت: اگر بخشی از بودجه ای که صرف واردات می شود به تقویت تولید داخل اختصاص یابد بسیاری از مشکلات حل می شود ونیازی به واردات آن هم با قیمت بالا نداریم .

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درادامه اظهار داشت: درجلسه ای با حضور وزیر مشکلات بخش کشاورزی مورد بحث قرار گرفت اما نمایندگان پاسخ خود را از وزیر نگرفتند و قرار شد وزیر درجلسه دیگری حاضر شود و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

رجایی با بیان اینکه تنظیم بازار با وزارت جهاد کشاورزی نیست گفت: دلیلی ندارد وزارتخانه ای که دربخش صنعت و معدن فعالیت می کنند درامور کشاورزی و برنامه این بخش دخالت کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب درمجلس دخالت وزارت صنایع و معادن دربخش کشاورزی را مضر دانست و گفت: مداخله وزارت صنایع در تنظیم بازار محصولات کشاورزی باعث به هم ریختگی بازار این محصولات شده است.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس دراین باره که مجوز واردات محصولات کشاورزی را وزارت جهاد باید بدهد گفت: دادن و گرفتن مجوز شوخی است وکسی به دنبال گرفتن مجوز نیست وخودشان می برند و می دوزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet