هدر موبایل
1391/04/12 09:31:43
سرویس استان ها
عبدالله زاده هشدار داد:

کشاورزی خراسان جنوبی اسیر بحران خشکسالی

نماینده فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس با بیان این‌که کشاورزی منطقه اسیر بحران خشکسالی شده است، اعلام کرد: در صورتی که دولت حمایت نکند کشاورزی و دامداری منطقه نابود می‌شود.
کشاورزی خراسان جنوبی اسیر بحران خشکسالی نماینده فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس با بیان این‌که کشاورزی منطقه اسیر بحران خشکسالی شده است، اعلام کرد: در صورتی که دولت حمایت نکند کشاورزی و دامداری منطقه نابود می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/12194.jpg کشاورزی,خراسان,جنوبی,اسیر,بحران,خشکسالی Icana

محمد علی عبدالله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این‌که دامداری بخش عمده ای  از اقتصاد خراسان جنوبی را تشکیل می‌دهد، گفت: در حدود 14 سال است  که کشاورزی منطقه از خشکسالی رنج می‌برد که به عبارتی برای جبران هر 7 سال خشکسالی 3 سال پرآبی لازم است.

نماینده فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بسیاری از قنات‌های منطقه خشکیده و چاه‌های بسیاری دچار کم آبی شده‌‌‌اند، گفت: در حالی که کشیدن آب از سطوح پایینی زمین هزینه بسیار سنگینی را برای کشاورز دربردارد، گفت: کشاورزان حتی برای آبیاری زمین‌هایشان از عمق 260 متری زمین آب می‌کشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش هزینه‌های آب و برق ناشی از اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها شرایط را برای کشاورزان سخت کرده است ضمن این‌که افزایش هزینه‌های نهاده‌های کشاورزی ، کود، سم ، مزد کارگرو کاهش آب باعث شده کشاورزی منطقه اسیر بحرانی اساسی شود.

عبدالله‌زاده متذکر شد: با این عقیده که محصولات کشاورزی و دامی جزء کالاهای استراتژیک هستند نمی‌توان قیمت‌ها را افزایش داد شرایط برای کشاورز روز به روز سخت‌تر می‌شود.

نماینده فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس نهم با تأکید بر این‌که دولت همچنان 30 درصد یارانه بخش تولید را در فاز اول اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها پرداخت نکرده است، تصریح کرد: در حالی که هزینه‌ها چندین برابر شده و از سویی با کاهش نزولات جوی مواجه هستیم ، امکان کشاورزی وجود ندارد.

وی مطرح کرد: بهترین راهکار برای نجات کشاورزی پرداخت 30 درصد از یارانه بخش تولید در استان‌ها و شهرهایی است که با خشکسالی مواجه هستند.

نماینده فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس نهم با بیان این‌که تنها یک چهارم دام‌های حوزه انتخابیه بنده باقی مانده است، گفت: دولت باید برای نجات استان‌هایی که با بحران مواجه هستند و کشاورزی  و دامداری‌ آنها در معرض نابودی قرار دارد، کمک کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet