هدر موبایل
1391/04/12 09:45:20
سرویس فرهنگی
دستغیب مطرح کرد:

حاشیه فراوان عزل و نصب روسای فدراسیون‌‌ها به نفع کیست؟

رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه عزل و نصب روسای فدراسیون‌های ورزشی ما نباید تا به این حد حاشیه داشته باشد؛ تاکید کرد: چنین اتفاقاتی به نفع کشور نیست.
حاشیه فراوان عزل و نصب روسای فدراسیون‌‌ها به نفع کیست؟ رییس فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه عزل و نصب روسای فدراسیون‌های ورزشی ما نباید تا به این حد حاشیه داشته باشد؛ تاکید کرد: چنین اتفاقاتی به نفع کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/2586.jpg حاشیه,فراوان,عزل,و,نصب,روسای,فدراسیون‌‌ها,به,نفع,کیست؟ Icana

احمد رضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: هرچقدر حضور دولت در فدراسیون‌های ورزشی کمرنگ‌تر و نهادهای مردمی پررنگ‌تر شود، خروجی آن موثرتر و مثبت‌تر خواهد بود چرا که برخی اعمال سلیقه‌ها کنار گذاشته می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچقدر اعمال سلیقه و ورود دولت به حوزه ورزش کمتر و نظارت آن بیشتر شود، خروجی ما موفقیت بیشتر تیم‌های ملی ورزشی در عرصه جهانی خواهد بود.

وی در مورد ضروت تعریف سازوکار مشخص برای عزل و نصب‌ مدیران فدراسیون‌های ورزشی به منظور جلوگیری از هجمه‌های بین‌المللی به کشور، تصریح کرد: برای خود من نیز جای سوال است که چرا عزل و نصب روسای فدراسیون‌های ورزشی ما بایدتا به این حد حاشیه داشته باشد؛ زیرا چنین اتفاقات اصلا به نفع کشور نیست و ما را در درازمدت آسیب‌پذیر خواهد کرد.

عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت تدوین قوانینی در حوزه ورزش که منطبق بر شرایط داخلی و قوانین بین‌المللی باشد، اضافه کرد: ما در امر فدراسیون‌ها و انتخاب روسای آنها تابع تصمیماتی هستیم که در سطح بین‌المللی صورت می‌گیرد و اگر برخی بی‌نظمی‌ها و یا عدم وحدت رویه در حوزه ورزش در بحث نحوه انتخاب و یا مدیریت این مجموعه‌ها وجود دارد، به تامل مجلس در قانونگذاری برای آن نیاز است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: برای تنقیح قوانین و یکدست کردن آنها و نیز جلوگیری از برخی حاشیه‌ها به یک تمهید اساسی نیاز داریم و ما نیز از مرکز پژوهش‌ها می‌خواهیم نظر خود در این باره را اعلام کند ،ضمن آنکه پذیرای نظرات و پیشنهادات وزارت ورزش نیز هستیم.

رییس فراکسیون جوانان مجلس با اشاره به برگزاری المپیک 2012 لندن تصریح کرد: رخداد المپیک موجب حضور وزیر در مجلس خواهد شد و بنابراین حضور وزیر در مجلس در زمانی نه چندان دور، محتمل و قریب الوقوع است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet