شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/04/12 10:10:00
سرویس اجتماعی
عبدی با هشدار نسبت به افزایش چشمگیر آلودگی صوتی در کلانشهرها:

مسئولان اجرایی سلامت مردم را دریابند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با مد نظر قرار دادن وضعیت بحرانی آلودگی صوتی در کلانشهرها به‌ویژه پایتخت گفت: آلودگی صوتی آسیب‌های زیادی را بر بدن مردم وارد می‌کند که می‌توان به بیماری‌های روانی، بیماری ارگانیک مانند فشار خون، قند خون و در بلند مدت به سرطان‌ اشاره کرد.
مسئولان اجرایی سلامت مردم را دریابند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با مد نظر قرار دادن وضعیت بحرانی آلودگی صوتی در کلانشهرها به‌ویژه پایتخت گفت: آلودگی صوتی آسیب‌های زیادی را بر بدن مردم وارد می‌کند که می‌توان به بیماری‌های روانی، بیماری ارگانیک مانند فشار خون، قند خون و در بلند مدت به سرطان‌ اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/13770.jpg مسئولان,اجرایی,سلامت,مردم,را,دریابند Icana

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به اظهارات مسئولان مدیریت شهری کلانشهر تهران مبنی‌بر هشداری بودن وضعیت آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ به‌ویژه تهران٬ افزود: علت افزایش چشمگیر این آلودگی در کشور مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ به‌ویژه پایتخت است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این که متأسفانه دولت از شهرهای کوچک و محروم غافل شده است٬ اذعان داشت: هم‌اکنون این‌گونه شهرها با مشکلات زیادی مانند معضلات اقتصادی و بیکاری روبه‌رو هستند؛ که این موضوع منجر به مهاجرت افراد بیکار به شهرهای بزرگ می‌ گردد.

وی با بیان این که وضعیت آلودگی صوتی در کلانشهرها به‌ویژه پایتخت بسیار بحرانی است، یادآور شد: آلودگی صوتی، یکی از مهم‌ترین خطرهایی به شمار می رود که  شهرهای بزرگ و پرجمعیت  را تهدید می‌کند.

عبدی ادامه داد: افزایش آلودگی صوتی در شهر تهران آسیب‌های زیادی را بر بدن مردم وارد می‌کند که می‌توان به  بیماری‌های روانی، بیماری ارگانیک مانند فشار خون، قند خون و در بلند مدت سرطان‌ اشاره کرد.

این نماینده مجلس نهم٬ با تاکید این که راه‌های زیادی برای کاهش آلودگی صوتی وجود دارد، اظهار داشت: تغییرات بنیادین در ساختار وسایل نقلیه به‌ویژه موتور سیکلت٬ استفاده از پنجره‌های دوجداره در ساختمان‌ها، ساخت و نصب دیوار صوتی میان فضای خیابان با ساختمان‌های مسکونی از مهم‌ترین راه‌ها برای کاهش الودگی صوتی در این شهر است.

وی با اعلام این که بیشترین تأثیر و آسیب آلودگی‌های صوتی  بر روی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است، تصریح کرد: بیمارستان‌ها از مراکز حساس در شهرها به‌شمار می‌آیند، از این‌رو مسئولان باید برای ساخت این‌گونه مراکز، برنامه‌ریزی و کارشناسی دقیقی داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ بر لزوم اجرای طرح‌های کنترلی و نظارتی برای کاهش‌ آلودگی صوتی در کشور تأکید کرد و گفت: مسئولان اجرایی کشور به‌و‌یژه کلانشهر تهران، باید برای کاهش این‌گونه آلودگی‌ها چاره‌اندیشی کنند.

چندی پیش مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران٬ وضعیت این شهر را از لحاظ آلودگی صوتی هشداری خواند و تهران را در صدر کشورهای آلوده جهان قرار داد.

این در حالی است که استاندارد آلودگی صوتی در روز 55 دسیبل و در شب 45 دسی بل است، اما هم‌اکنون تراز صوتی شهر تهران در روز 85 و در شب 75 دسی بل بوده است که بسیار فراتر از حد استاندارد است.

بر اساس بررسی‌های انجام شده میزان تولید آلودگی صوتی نیمی از خودروهای سواری و موتورسیکلت‌های تهران افزون‌بر حد استاندارد است. بر اساس آمار در شهر تهران 25 درصد وسایل حمل و نقل جاده‌ای را موتورسیکلت‌ها تشکیل می‌دهند که صدایی نزدیک به 83 دسی بل در فاصله 10متری خود تولید می‌کنند و اگزوز موتورسیکلت‌ها صدایی در حدود 90 دسی بل و حتی بالاتر تولید می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet