هدر اصلی
1391/04/12 09:58:17
سرویس سیاسی
شوشتری:

ایران از تحریم‌های جدید غرب، فرصت می‌سازد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در ۳۳ سال اخیر از سوی قدرت‌های جهانی تحریم بود، گفت: ایران از تحریم‌های جدید غرب فرصت می‌سازد.
ایران از تحریم‌های جدید غرب، فرصت می‌سازد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در 33 سال اخیر از سوی قدرت‌های جهانی تحریم بود، گفت: ایران از تحریم‌های جدید غرب فرصت می‌سازد. https://cdn.icana.ir/d/019/2408.jpg ایران,از,تحریم‌های,جدید,غرب،,فرصت,می‌سازد Icana

هادی شوشتری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعمال تحریم‌های جدید اروپا ضد ایران، گفت: ایران در 33 سال اخیر از سوی قدرت‌های جهانی همواره تحریم بود و یاد گرفت چگونه از دل تهدیدها و تحریم‌ها فرصت بسازد.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری پیروزی ایران در جنگ تحمیلی مقابل رژیم بعث عراق، افزود: قدرت‌های جهانی در طول آن هشت سال جنگ همه نوع کمک برای تجهیز ارتش صدام کردند اما آخر ایران بود که پشت دشمن را به خاک مالید.

وی ادامه داد:‌ هشت سال دفاع مقدس پله رشد و بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران شد و مسئولان کشور تجربه‌های گرانقدری از آن دوران کسب کردند، به طوریکه اکنون می‌توانند همه تهدیدها را تبدیل به فرصت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تحریم‌های جدید غرب علیه نظام جمهوری اسلامی را بی‌اثر خواند و تصریح کرد: مگر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57، کشورهای غربی با ایران همراهی کردند که حالا بخواهند با قطع آن همکاری‌ها، ملت ایران را تحت فشار بگذارند.

وی تشکیل کنسرسیوم بیمه‌های داخلی را یکی از راهکارهای دور زدن تحریم‌ها خواند و ادامه داد: غرب در چارچوب سیاست مذاکره همراه با فشار می‌خواهد به نشست کارشناسی استانبول وارد شود اما تیم مذاکره‌کننده ایران از آن درجه خرد و آگاهی برخوردار است که بتواند بر این توطئه‌ها نیز فائق آید و تحت تأثیر فشار تحریم‌ها قرار نگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، راهبرد جمهوری اسلامی را مبتنی بر منطق و خرد خواند و یادآور شد: اگر غربی‌ها در مذاکرات استانبول همچنان به رویکردهای سیاسی خود اصرار کنند، تیم مذاکراه‌کننده ایران به لحاظ داشتن منطق برتر هیچ گاه در بن‌بست قرار نمی‌گیرند.

اتحادیه اروپا از روز یکشنبه(11 تیر) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد اما رستم قاسمی، وزیر نفت، پس از جلسه‌ دولت، گفت: ایران دوستان زیادی در دنیا دارد و به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet