هدر موبایل
1391/04/12 09:50:46
سرویس سیاسی

دعوت پادشاه اردن از اسلام‌گرایان برای حضور در انتخابات

پادشاه اردن از احزاب مخالف این کشور خواست در انتخابات سراسری که قرار است اواخر سال جاری میلادی برگزار شود شرکت کنند.
دعوت پادشاه اردن از اسلام‌گرایان برای حضور در انتخابات پادشاه اردن از احزاب مخالف این کشور خواست در انتخابات سراسری که قرار است اواخر سال جاری میلادی برگزار شود شرکت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/7474.jpg دعوت,پادشاه,اردن,از,اسلام‌گرایان,برای,حضور,در,انتخابات Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، «عبدالله دوم» پادشاه اردن روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور گفت: نبود اطمینان به دستگاه‌های دولتی یکی از عمده دلایل اعتراضات گسترده با هدف اصلاحات در این کشور بود.
وی افزود: همه احزاب از جمله احزاب اسلام‌گرا اجزاء جامعه اردنی را تشکیل می‌دهند و درها به روی همه احزاب از جمله حزب اسلام‌گرای اخوان‌المسلمین باز است.
عبدالله دوم تاکید کرد از همه احزاب و گروه‌ها خواسته‌ایم در روند اصلاحات حضور و در انتخابات مجلس نمایندگان مشارکت داشته باشند.
اسلام‌گرایان و دیگر احزاب مخالف در اردن پیش از این اعلام کردند در اعتراض به قوانین انتخاباتی جدید اردن در انتخابات پارلمانی این کشور مشارکت نخواهند کرد.
بر اساس این قوانین جدید که هفته گذشته به تصویب رسید، واجدین شرایط می‌توانند دو رای داشته باشند که نخستین رای به نمایندگان حوزه انتخابیه و دیگری به لیست احزاب تعلق دارد که در نتیجه این قانون، کرسی‌های مخالفان در پارلمان کاهش پیدا خواهد کرد.
طبق این مصوبه، کرسی‌های مجلس نمایندگان از ۱۲۰ به ۱۴۰ کرسی افزایش پیدا خواهد کرد در حالی که کرسی‌های اختصاص یافته به زنان از ۱۵ به ۱۲ کرسی کاهش پیدا می‌کند.
این در حالی است که همه اعضای مجلس سنای اردن از سوی «عبدالله دوم» پادشاه این کشور منصوب می‌شوند.
پیش از این احزاب مخالف اردن درخواست اختصاص ۵۰ درصد از کرسی‌های مجلس نمایندگان به احزاب مخالف را خواستار شده بودند.
اخوان‌السلمین اردن با صدور بیانیه‌ای ، مشارکت مردم در این انتخابات را کمرنگ ارزیابی کرد و افزود بر اساس قوانین جدید انتخاباتی، مردم اردن در این انتخابات شرکت نخواهند کرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet