خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/12 12:32:25
سرویس اقتصادی
علی‌پور خبر داد:

تصمیم مجلس برای نظارت بیشتر بر اجاره‌بها

رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون عمران مجلس، نظارت سازمان تعزیرات را بر بازار مسکن ضعیف خواند و از تصمیم مجلس برای نظارت بیشتر بر اجاره‌بها و خرید مسکن خبر داد.
تصمیم مجلس برای نظارت بیشتر بر اجاره‌بها رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون عمران مجلس، نظارت سازمان تعزیرات را بر بازار مسکن ضعیف خواند و از تصمیم مجلس برای نظارت بیشتر بر اجاره‌بها و خرید مسکن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/19618.jpg تصمیم,مجلس,برای,نظارت,بیشتر,بر,اجاره‌بها Icana

کمال علی‌پور خنکداری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تعزیرات در نظارت ضعیف عمل می‌کند، بیان کرد: این موضوع تنها در رابطه با مسکن نیست، بلکه اقلام دیگر نیز هیچ تناسب قیمتی در جاهای مختلف وجود ندارد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه درمورد مسکن نیز همین گونه است و ضعف نظارتی تعزیرات بر همه کشور تاثیر می‌گذارد، افزود: مجلس نیز مصوب کرده است که نظارت بر مسکن وظیفه وزارت راه و شهرسازی است.

وی ادامه داد: اتحادیه املاک نیز باید قانون را رعایت کند، از سوی دیگر این اتحادیه ضعیف عمل کرده است و قراردادهایی را ثبت می‌کند که نباید ثبت شود.

علی‌پور با توضیح اینکه تعزیرات نیز به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: مجلس هم باید نظارت خود را دقیق‌تر کند، البته طرح‌هایی در دستور کار داریم که نظارت مجلس بر وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان تعزیرات قوی‌تر خواهد شد؛ زیرا فشار بر مردم زیاد شده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس نهم، افزود: افرادی که صاحب املاک هستند معتقدند اقلام دیگر هم کنترل نمی‌شود و این به نظارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات باز می‌گردد، از سوی دیگر فشار بر قشر مستاجر زیاد است، متاسفانه وزارت راه و شهرسازی نیز در بحث نیازسنجی و امکان‌سنجی خوب عمل نکرده است و باید بافت‌های فرسوده را در غالب مسکن مهر بازسازی می‌کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet