خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/12 10:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهدی دواتگری:

تشکیل دولت انتقالی در سوریه تعرض به حقوق ملت این کشور است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست ژنو درباره سوریه و تصمیمات غیر دیپلماتیک آن گفت: نشست ژنو نتیجه‌ای جز تضییع حقوق ملت سوریه نداشت.
تشکیل دولت انتقالی در سوریه تعرض به حقوق ملت این کشور است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست ژنو درباره سوریه و تصمیمات غیر دیپلماتیک آن گفت: نشست ژنو نتیجه‌ای جز تضییع حقوق ملت سوریه نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2083.jpg تشکیل,دولت,انتقالی,در,سوریه,تعرض,به,حقوق,ملت,این,کشور,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی به باشگاه خبرنگاران گفت:نشست ژنو که با همکاری و هدایت غرب تشکیل شده بود نتیجه‌ای جز تعرض به حاکمیت ملی سوریه نداشت.
وی در ادامه افزود:‌دولت سوریه با رای ملت آن انتخاب شده و هرگونه تغییر و تحولی در این راستا نیز باید با موافقت این ملت صورت پذیرد؛ لذا اینکه چند کشور غربی در راستای تامین منافع خود راجع به سرنوشت سیاسی یک کشور مستقل تصمیم‌ بگیرند هیچ توجیهی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تشکیل یک دولت انتقالی در سوریه بدون حضور نماینده قانونی این کشور هیچ جایگاه قانونی نمی‌تواند داشته باشد، تصریح کرد: تشکیل دولت انتقالی در سوریه تعرض آشکار به حقوق ملت این کشور است و انتظار می‌رود ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و عربی برای حراست از غرور و منزلت خود در قبال این تعرض آشکار مقاومت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه این نتیجه از قبل هم قابل پیش‌بینی بود و برگزاری این نشست نتیجه‌ای جز این نمی‌توانست  داشته باشد، گفت: چطور ممکن است یک دولت انتقالی در سوریه تشکیل شود بدون آنکه ملت سوریه در تعیین آن نقشی نداشته باشد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی منطقه خاطرنشان کرد: در مجموع این نشست نتیجه‌ای جز نادیده گرفتن حقوق ملت و تعرض به حاکمیت ملی سوریه نداشت و قطعا با واکنش ملت مقاوم آن مواجه خواهد شد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet