شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/12 11:13:50
سرویس سیاسی

جنایت ناو وینسنس در اعماق تاریخ

عضو هیئت رئیسه مجلس، آمریکا را جنایتکارترین عنصر در صحنه بین‌المللی خواند و گفت: حمله به هواپیمای مسافربری و دادن مدال به فرمانده ناو جنگی وینسنس از سوی مقامات آمریکا لکه ننگی بر تاریخ بشریت است که هرگز از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.
جنایت ناو وینسنس در اعماق تاریخ عضو هیئت رئیسه مجلس، آمریکا را جنایتکارترین عنصر در صحنه بین‌المللی خواند و گفت: حمله به هواپیمای مسافربری و دادن مدال به فرمانده ناو جنگی وینسنس از سوی مقامات آمریکا لکه ننگی بر تاریخ بشریت است که هرگز از ذهن‌ها پاک نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/21798.jpg جنایت,ناو,وینسنس,در,اعماق,تاریخ Icana

علیرضا منادی سپیدان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه تاریخ بشریت جنایت‌های زیادی را از سوی دیکتاتورها به خود دیده است، افزود: حمله به هواپیمای مسافربری ایران در فراز خلیج‌فارس از جنایت‌های بزرگی بود که تن تاریخ را لرزاند و بدتر از آن دادن مدال به فرمانده ناو وینسنس بود که بعد از این اقدام از سوی مقامات آمریکا مورد تشویق قرار گرفت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، حمله به هواپیمای مسافربری ایران و دادن مدال به فرمانده ناو جنگی وینسنس را دو جنایت بزرگ جنگی برشمرد و ادامه داد: این دو جنایت برجسته تا همیشه لکه ننگی بر تاریخ بشریت است که هرگز از ذهن پاک نخواهد شد تا آیندگان ببینند و بدانند که جنایت‌های آمریکا و ایادی استکبار تا اندازه‌ای است که حتی به 11 نوزاد حاضر در هواپیما هم رحم نکرده و هواپیما را منفجر کردند.

وی با یادآوری اینکه در حادثه 12 تیر سال 67 حدود 296 نفر از شهروندان ایرانی به شهادت رسیدند، تاکید کرد:‌ مقامات آمریکا برای اینکه چهره‌ای موجه از خود نشان دهند اعلام کردند که در شناسایی هواپیما اشتباه کرده و به همین دلیل آن را مورد اصابت قرار دادند اما واقعیت آن است که حتی یک فرد بی‌اطلاع هم قادر به تشخیص هواپیمای مسافربری از هواپیمای جنگی خواهد بود.

وی با دروغین خواندن ادعاهای آمریکا در دفاع از حقوق بشر، یادآور شد: آمریکا در حالی خود را مدافع حقوق بشر معرفی می‌کند که بدترین جنایت‌ها را در کارنامه خود به ثبت رسانده است، بطوری‌که جنایت‌های آنان در عراق وافغانستان بر کسی پوشیده نیست،‌ آنها در حالی موضوع خلع سلاح هسته‌ای در جهان را پیگیری می‌کنند که خود و ایادی آنها بیشترین کلاهک‌های هسته ای را در اختیار دارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه امروز ملت‌ها به دروغین و پوشالی بودن شعارهای مقامات آمریکا و هم‌پیمانان‌ آنها آگاهی یافته‌اند، تصریح کرد: اگر هم تعامل و ارتباطی با مقامات آمریکا مشاهده می‌شود از سوی دولت‌ها بوده زیرا حرکت‌های مردمی در سراسر دنیا نشان می‌دهد که هیچ اعتمادی به شعارهای آنان ندارند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات در مجلس نهم،‌ با یادآوری تداوم حضور ناوهای آمریکا در منطقه خلیج فارس، افزود:‌ حضور این ناوها نه تنها امنیتی برای منطقه به ارمغان نخواهد آورد بلکه به ایجاد تنش بیشتر بین کشورهای منطقه خواهد انجامید.

وی خطاب به فرماندهان ناوهای جنگی فرامنطقه‌ای حاضر در خلیج‌فارس، تاکید کرد: آنها باید بدانند که خون شهدای هواپیمای مسافربری سال 67 به گردن آنها خواهد بود بنابراین از حضور در منطقه نتیجه‌ای حاصل نخواهند کرد، ضمن اینکه دلیرمردان ایران زمین همان‌طور که در جنگ تحمیلی اثبات کردند هم اکنون نیز قادرند تا هرگونه تهدیدی از جانب دشمنان را براحتی خنثی کنند بنابراین تلاش آنها برای ماندگاری راه به جایی نخواهد برد.

عضو هیئت رئیس مجلس، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها توان خود در عرصه نظامی به اثبات رسانده است، تاکید کرد: آمریکا و ایادی دست نشانده آن باید بدانند که امروز جمهوری اسلامی ایران مجهزتر،‌ متخصص‌تر و دلیرتر از گذشته در عرصه دفاع از کشور حضور دارد.

در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب‌های خلیج‌فارس و در نزدیکی جزیره هنگام مورد هجوم یگان‌های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب‌های خلیج فارس قرار گرفت و منفجر شد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet