شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/12 11:03:14
سرویس سیاسی
دستغیب:

تحریم‌های اتحادیه اروپا بر فروش نفت ایران اثری ندارند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای مختلف دنیا به نفت ایران نیاز دارند، گفت: تحریم‌های اتحادیه اروپا بر فروش نفت ایران اثری ندارند.
تحریم‌های اتحادیه اروپا بر فروش نفت ایران اثری ندارند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای مختلف دنیا به نفت ایران نیاز دارند، گفت: تحریم‌های اتحادیه اروپا بر فروش نفت ایران اثری ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/16471.jpg تحریم‌های,اتحادیه,اروپا,بر,فروش,نفت,ایران,اثری,ندارند Icana

احمدرضا دستغیب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعمال تحریم‌های جدید اروپا ضد ایران، گفت:ایران در طول 33 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تحریم‌های زیادی از جانب قدرت‌های غربی مواجه شد و سربلند از همه میادین سخت بیرون آمد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، اوضاع ایران را در جنگ تحمیلی به مراتب حادتر از وضعیت کنونی خواند و افزود: ایران هیچ یک از پیشرفت‌ها و دستاوردهای فعلی را در آن زمان نداشت اما مقابل دشمن بعثی مقاومت کرد و به پیروزی رسید، اکنون جمهوری اسلامی توانمندتر از گذشته می‌تواند بر فشارهای بین‌المللی فائق آید.

وی ادامه داد: گرچه تحریم‌های نفتی قدری کار را برای جمهوری اسلامی دشوار می‌کند اما کنسریوم بیمه داخلی حلال مشکل نفت‌کش‌های ایرانی خواهد بود، ضمن آنکه دولت باید برای ارتباط، تعامل و همکاری با دیگر کشورها خارج از چارچوب معاهدات بین‌المللی تلاش کند چون برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی همچون هند و ژاپن اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را از دستور کار خود خارج کردند.

نماینده اصولگرای مجلس، مبادلات تجاری با ارزهای رایج سایر کشورها را بدون استفاده از یورو و دلار امکان‌پذیر خواند و تصریح کرد:‌ تهران منعی برای این کار نمی‌بیند، البته مجلس شورای اسلامی اقدام خصمانه و غیر انسانی اتحادیه اروپا را علیه ملت ایران محکوم می‌کند اما این محکوم کردن به معنای تسلیم شدن و قرار گرفتن ایران در بن بست نیست.

وی با بیان اینکه ایران وضع پیش آمده بر اثر اعمال تحریم‌های جدید را بن بست نمی‌داند، افزود: وضعیت کنونی باعث قوی‌تر شدن ظرفیت‌های جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف می‌شود چون قطعاً‌ با به کارگیری راهکارهای جدید تحریم‌ها را دور می‌زند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد:‌ کشورهای مختلف دنیا به نفت ایران نیاز دارند و تأمین انرژی جایگزین برای آنها میسور نیست و اگر هم باشد، هزینه آن بسیار زیاد خواهد بود بنابراین خلاف تصور غرب، ایران رابطه خوب اقتصادی و تجاری خود را با دیگر کشورها ادامه می‌دهد.

اتحادیه اروپا از روز یکشنبه(11 تیر) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد اما رستم قاسمی، وزیر نفت، پس از جلسه‌ دولت، گفت: ایران دوستان زیادی در دنیا دارد و به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet