ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/04/13 15:02:00
سرویس اجتماعی
عبدی با انتقاد از حمایت نکردن دستگاه اجرایی از بیماران خاص:

بیماران صعب‌العلاج برای تأمین دارو٬ فرش زیر پای خود را می‌فروشند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از حمایت نکردن دستگاه های اجرایی به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان از بیماران خاص و صعب‌العلاج٬ گفت: متأسفانه به‌علت نبود دید حمایت‌نگر٬ این بیماران مجبورند برای تأمین داروهای مورد نظر فرش زیر پای خود را هم بفروشند.
بیماران صعب‌العلاج برای تأمین دارو٬ فرش زیر پای خود را می‌فروشند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از حمایت نکردن دستگاه های اجرایی به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان از بیماران خاص و صعب‌العلاج٬ گفت: متأسفانه به‌علت نبود دید حمایت‌نگر٬ این بیماران مجبورند برای تأمین داروهای مورد نظر فرش زیر پای خود را هم بفروشند. https://cdn.icana.ir/d/019/19685.jpg بیماران,صعب‌العلاج,برای,تأمین,دارو٬,فرش,زیر,پای,خود,را,,می‌فروشند Icana

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به رشد چشمگیر آمار بیماران سرطانی و خاص در کشور٬ افزود: متأسفانه در چند سال اخیر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی هیچ اقدامی برای کمک به این قشر ضعیف انجام نداده‌اند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی٬ با انتقاد از اجرایی نکردن پوشش بیمه ای بیماران خاص در کشور٬ ادامه داد: پوشش بیمه‌ای این بیماری‌ها هم مانند همه بخش‌های دیگر با مشکلات زیادی روبه‌رو است؛ اما اگر شرکت ها و موسسات بیمه‌‌ای به این بیماران کمک نکنند وضعیت بسیار نامطلوبی برای آنان به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بودجه سال 91 ٬ یاد‌آور شد: در بودجه 90 اعتبار اختصاص یافته به این بخش حدود 110 میلیارد تومان بوده است که خوشبختانه این اعتبارات در بودجه 91 به حدود 220 میلیارد تومان ارتقا یافت.

عبدی تاکید کرد: تعیین ردیف اعتباری در بودجه باید با اختصاص از سوی دولت همراه باشد؛ از این‌رو مسئولان باید هر چه سریع‌تر این اعتبارات را اختصاص دهند.

این نماینده مجلس نهم٬ با بیان این که هم‌اکنون بیماران خاص و صعب‌العلاج برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند٬ اذعان داشت: دولت هرچقدر هم اعتبارات تخصیص یافته را افزایش دهد باز هم با توجه به سیر صعودی افزایش بیماران صعب ‌العلاج در جامعه٬ بیماران برای تأمین دارو با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با تأکید بر این که سهم بیمه‌ از هزینه بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج باید افزایش یابد٬ تصریح کرد: مسئولان سازمان‌های بیمه‌گر به‌ویژه وزارت تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی باید با برنامه‌ریزی٬ طرح‌های حمایتی از این‌گونه بیماران را گسترش دهند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی مسئولان وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی هم‌اکنون افزون‌بر 60 هزار بیمار خاص در کشور وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet