هدر موبایل
1391/04/12 12:43:53
سرویس اقتصادی
ایران در آستانه خودکفایی بنزین،

90 درصد بنزین مصرفی در کشور تولید داخل است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از خودکفایی بنزین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حالی که مصرف روزانه ما ۶۵ میلیون لیتر است، حدود ۶۰ میلیون لیتر از این میزان در داخل تولید می‌شود.
90 درصد بنزین مصرفی در کشور تولید داخل است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از خودکفایی بنزین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حالی که مصرف روزانه ما 65 میلیون لیتر است، حدود 60 میلیون لیتر از این میزان در داخل تولید می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16472.jpg 90,درصد,بنزین,مصرفی,در,کشور,تولید,داخل,است Icana

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست روز گذشته (یکشنبه 11 تیرماه) کمیسیون انرژی با وزارت نفت به ویژه علیرضا ضیغمی مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اظهار داشت: در این جلسه مباحثی درباره میزان تولید بنزین و خودکفایی در این بخش مطرح شد که برای نمایندگان جالب توجه بود.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 90 درصد بنزین مصرفی کشور در داخل تولید می شود افزود: در شرایط کنونی مصرف روزانه بنزین کشورحدود 65 میلیون بوده که از این رقم حدود 40 میلیون لیتر آن در داخل تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در آینده‌ای نه چندان دور ایران به خودکفایی در تولید بنزین می‌رسد، ادامه داد: طبق گزارشات رسیده به کمیسیون انرژی واردات بنزین در آینده‌ای نزدیک متوقف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: ایران حتی در خصوص تأمین مواد و خوراک پتروشیمی پالایشگاه‌های داخل کشور نیز در حال خودکفا شدن است.

امیری خامکانی درباره کیفیت و استاندارد بنزین تولید داخل، توضیح داد: طبق گزارش مستند مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش در کمیسیون انرژی بنزین داخلی از استانداردهای روز برخوردار است تا جایی که تمامی خطوط هوایی خارجی در از بنزین داخلی استفاده می‌کنند.

وی استفاده مداوم شرکت‌های هواپیمایی از بنزین داخلی را بیانگر کیفیت مناسب آن دانست و افزود: کمیسیون انرژی در شرایط فعلی گزارش‌های دریافتی از بخش‌های مختلف را رصد و درباره چگونگی وضعیت کیفی آن تصمیم گیری می‌کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: اگر کیفیت بنزین تولید داخل نامناسب باشد، قطعاً دستگاه‌های ناظر و حتی کمیسیون انرژی در این باره وارد عمل می‌شود ولی کیفیت بنزین تولیدی در شرایط کنونی مطلوب است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet