هدر موبایل
1391/04/14 11:22:57
سرویس اقتصادی
گروسی درواکنش به اظهارات وزیر صنعت ومعدن درخصوص مهار گرانی:

گرانی با وعده مهار نمی شود راهکار عملی ارائه دهید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ادعای مهار گرانی از سوی وزیر صنعت و معدن ، گفت: گرانی با وعده مهار نمی شود وبرای حل مشکل گرانی راهکار عملی نیاز است.
گرانی با وعده مهار نمی شود راهکار عملی ارائه دهید عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ادعای مهار گرانی از سوی وزیر صنعت و معدن ، گفت: گرانی با وعده مهار نمی شود وبرای حل مشکل گرانی راهکار عملی نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/21761.jpg گرانی,با,وعده,مهار,نمی,شود,راهکار,عملی,ارائه,دهید Icana

حسین گروسی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت:گام عملی برای کنترل گرانی ها تقویت تولید است و گرانی را با دستور نمی توان کنترل کرد وکاهش دستوری قیمت ها یکی دو ماه بیشتر دوام نخواهد داشت.

نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی  درادامه درباره گرانی گوشت و مرغ وشیر گفت: سال قبل بارها تذکر دادیم دامداران درحال ورشکستگی هستند و باید از آنها حمایت کرد اما گوش نکردند و نتیجه این شد که دامداری ها دامهایشان را به کشتن دادند و قیمت شیر در عرض یکی دوهفته 400 تومان گران شد.

وی اظهارداشت: برای کنترل قیمت کالاهای اساسی به ویژه گوشت قرمز و گوشت مرغ و شیر باید تولید را تقویت کرد درغیر این صورت با کارهای مقطعی نمی توان بازار را مهار کرد.

گروسی با بیان اینکه تقویت تولید نیازمند تسهیلات است گفت: تسهیلات آن طور که شایسته بخش تولید باشد نیست و تسهیلات به سمت تولید گسیل نمی شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درادامه با تاکیدبر این که وزارت جهاد کشاورزی و صنایع و معادن باید تقویت تولید را با توجه به نامگذاری سال جاری سرلوحه کار خود قرار دهند اظهار داشت: ضمن تقویت تولیدبرای کنترل قیمت باید با احتکار کنندگان ودلالان وسودجویان برخورد کردو عرضه و تقاضا را به نحوی تنظیم کرد که قیمت ها افزایش پیدا نکند.

به گفته نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد در مجلس اگر تولید داخل تقویت شود نوسانات قیمت دلار برقیمت کالاها تاثیر نخواهد داشت .

وی همچنین به جلسه کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد وگفت: موضوعات مختلفی از جمله گرانی های اخیر و واردات بی رویه برخی محصولات در بازاردر این جلسه مطرح شد ووزیر صنعت در این جلسه از خود دفاع واعلام کرد که این وزارتخانه به تنهایی مقصر واردات نیست.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار شد هفته آینده اعضای کمیسیون در محل وزارت صنعت جلسه ای را با معاونان این وزارتخانه به ویژه معاون بازرگانی که نقش عمده یی در واردات دارد، داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet