هدر موبایل
1391/04/12 13:32:44
سرویس اقتصادی
قادری در سالگرد ابلاغ سیاستهای کلی اجرای اصل ۴۴:

باید به روند واگذاری‌ها سرعت بخشید

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه بیشتر واگذاری‌ها، واگذاری به بخش‌های عمومی غیر دولتی بوده که نه خصوصی هستند و نه دولتی، بر لزوم سرعت‌بخشی به روند خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه استفاده لازم را از سهام عدالت نبردیم و هنوز سهامی در اختیار بسیاری از مردم قرار نگرفته است.
باید به روند واگذاری‌ها سرعت بخشید عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه بیشتر واگذاری‌ها، واگذاری به بخش‌های عمومی غیر دولتی بوده که نه خصوصی هستند و نه دولتی، بر لزوم سرعت‌بخشی به روند خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه استفاده لازم را از سهام عدالت نبردیم و هنوز سهامی در اختیار بسیاری از مردم قرار نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/9972.jpg باید,به,روند,واگذاری‌ها,سرعت,بخشید Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن روند واگذاری‌ شرکت‌های دولتی به بخس خصوصی، اظهار کرد: روند واگذاری‌ها در طول سال‌های اخیر روند قابل قبولی بوده؛ اما سریعتر از این هم می‌توان عمل کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیشتر واگذاری‌ها، واگذاری به بخش‌های عمومی غیر دولتی بوده که نه خصوصی هستند و نه دولتی، افزود: دولت هم اعلام می‌کند هر واگذاری که صورت گرفته مستند به مصوبات مجلس بوده؛ اما کاری که در بودجه‌های سنواتی صورت گرفته بیشتر برای رد دیون به خصوص بخش‌هایی که مربوط به هزینه‌هایی بوده شاید زیاد قابل قبول نباشد.

وی ادامه داد: آن بخش از واگذاری‌ها که برای انجام طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی چه به صورت نقدی و چه به صورت سهام بوده قابل قبول است و در مجموع کارهای خوبی انجام شده، گرچه برخی واگذاری‌ها همراه با ایراد و اشکال است.

قادری با انتقاد نسبت به نحوه واگذاری سهام عدالت، تصریح کرد: متاسفانه استفاده لازم را از سهام عدالت نبردیم و هنوز سهامی در اختیار بسیاری از مردم قرار نگرفته است؛ اما اگر به این سمت برویم که سهام را آزاد کنیم و وارد بازار شود، واحدهای تولیدی که در حال حاضر در اختیار شرکت‌های تعاونی سهام عدالت هستند، نیز تعیین تکلیف شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم،‌ با اشاره به قانون بهبود فضای کسب و کار، گفت: متاسفانه هنوز نیاز است که دولت به طور جدی در این زمینه اقداماتی را انجام دهد و مشکلات رفع شود، البته اقدامی که مجلس نهم برای تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل 44 گام مثبتی بود که از طریق این کمیسیون می‌توان بسیاری از موضوعات را به صورت جدی پیگیری کرد.

امروز هفتمین سالروز ابلاغ بند ج اصل 44 است که برپایه آن تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان از دارایی دولت به ظاهر واگذار شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet