خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/12 16:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

اخذ مالیات از منازل خالی از سکنه مشکلات ساخت و ساز را بیشتر می کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اجرای قانون اخذ مالیات از منازل خالی از سکنه گفت:در زمانی که با بحران اجاره مسکن روبرو هستیم،اجرای این قانون موجب بالاتر رفتن قیمت اجاره‌بها می‌شود.
اخذ مالیات از منازل خالی از سکنه مشکلات ساخت و ساز را بیشتر می کند یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اجرای قانون اخذ مالیات از منازل خالی از سکنه گفت:در زمانی که با بحران اجاره مسکن روبرو هستیم،اجرای این قانون موجب بالاتر رفتن قیمت اجاره‌بها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20938.jpg اخذ,مالیات,از,منازل,خالی,از,سکنه,مشکلات,ساخت,و,ساز,را,بیشتر,می,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل اجرای طرح اخذ مالیات از منازل خالی از سکنه را موجب اقدامات سوری مالکان دانست وبه باشگاه خبرنگاران گفت:به نظر می‌رسد اجرای این قانون نتایجی برخلاف انتظار در پی خواهد داشت و نمی‌توان به آمار دقیقی از منازل خالی از سکنه دست یافت.

وی عزم دولت برای رفع بحران مسکن را در اجرای طرح مسکن مهر جدی توصیف کرد و افزود: دولت مصمم بود که با اجرای طرح مسکن مهر  بازارها را کنترل کند اما به دلایل متعدد از جمله ساخت ساختمان های مسکن مهر در حاشیه شهرها، در نظر نگرفتن سلایق خریداران در فرآیند ساخت ساختمان ها وعدم اجرای تعهدات دولت در خصوص پرداخت تسهیلات، طرح مسکن مهر با مشکلات جدی روبرو شده و طرح‌هایی نظر اخذ مالیات نیز نمی‌توانند مشکلی را حل کنند.

ندیمی در ادامه به موضوع تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی اشاره کرد و گفت:‌ از دو زاویه می توان این موضوع را مورد بررسی قرار داد، پرداختن به تولید ملی وظیفه عمومی کلیه کمیسیون‌های مجلس و سازمان‌های دولتی است و چنانچه بخواهیم اهتمام نسبت به تولید ملی را تنها در حوزه وظایف یک کمیسیون بگنجانیم، سایر نمایندگان و کمیسیون ها را از این مسیر خارج کرده‌ایم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد:این نوع انتخاب‌ها موضوع تولید ملی را از  اولویت بخش قابل توجهی از نمایندگان خارج می‌کند و این در حالی است که تولید ملی باید در راس اولویت‌های تمام کمیسیون ها قرار بگیرد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet