خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/13 10:01:00
سرویس اجتماعی
نادر فریدونی :

متکدیان سودجو از نیازمندان واقعی تفکیک شوند

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت جمع آوری متکدیان از سطح شهرها گفت: متکدیان جامعه، به طور دقیق شناسایی و سازمان دهی شده تا از نیازمندان واقعی تفکیک گردند.
متکدیان سودجو از نیازمندان واقعی تفکیک شوند نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت جمع آوری متکدیان از سطح شهرها گفت: متکدیان جامعه، به طور دقیق شناسایی و سازمان دهی شده تا از نیازمندان واقعی تفکیک گردند. https://cdn.icana.ir/d/019/14408.jpg متکدیان,سودجو,از,نیازمندان,واقعی,تفکیک,شوند Icana

نادر فریدونی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: کشور ما به دنبال عدالت و عدالت محوری است اما وجود بی شمار متکدیان در سطح شهرها تحقق این شعار را تحت تأثیر قرار می دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پدیده تکدی گری در شأن کشوری همچون ایران نیست، افزود: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر توجه خاص به محرومان و مستضعفان برپا شد؛ از همین رو باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که نیازمندان و فقرا با تکدی گری معیشت و رزق خود را تأمین نکنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از متکدیان به صورت سازماندهی شده و گروهی فعالیت می کنند، گفت: دولت و نیروی انتظامی باید با همکاری یکدیگر متکدیان را جمع آوری و شناسایی کنند و پس از شناسایی کامل و دقیق با افرادی که به صورت گروهی اقدام به تکدی گری می کنند؛ برخورد جزایی و قانونی شود زیرا تکدی گری در قوانین به عنوان مصداق بارز جرم محسوب می شود.

فریدونی با مد نظر قرار دادن حمایت از نیازمندان واقعی ادامه داد: در این میان عده ای از افراد نیز واقعاً دارای مشکلات اقتصادی بوده و فقیرهستند که باید ضمن جلوگیری از انجام کار تکدی گری توسط این افراد، آنها را تحت پوشش نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و کمک های خیرین قرار داد.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه وجود افراد متکدی تأثیر بسیاری در مخدوش کردن و نازیبا کردن چهره شهرها دارد، اظهار داشت: برخورد با افراد متکدی سودجو و گروه آنان، باید به گونه ای باشد که دیگر شاهد حضور آنها در سطح خیابان ها و شهرها نشویم زیرا نداشتن برخورد جدی با این افراد روز به روز بر شدت این پدیده می افزاید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افراد کمک دهنده به متکدیان تحت تأثیر عواطف خود اقدام به این کار می کنند، گفت: باید به مردم آگاهی وآموزش لازم را داد که از کمک کردن به افراد سودجو و سازماندهی شده پرهیز کنند و در موارد واقعاً اضطراری کمک این کار را انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet