هدر موبایل
1391/04/12 14:57:20
سرویس سیاسی
صالحی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری خانه ملت اظهار امیدواری کرد؛

ارتقاء روابط سیاسی تهران و قاهره در سطح سفیر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه قرار گرفتن مرسی بر جایگاه ریاست جمهوری سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی مصر باز کرد، گفت: با تعاملی دوطرفه ایران آماده ارتقای روابط سیاسی دوجانبه در سطح سفیر است.
ارتقاء روابط سیاسی تهران و قاهره در سطح سفیر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه قرار گرفتن مرسی بر جایگاه ریاست جمهوری سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی مصر باز کرد، گفت: با تعاملی دوطرفه ایران آماده ارتقای روابط سیاسی دوجانبه در سطح سفیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/11840.jpg ارتقاء,روابط,سیاسی,تهران,و,قاهره,در,سطح,سفیر Icana

علی اکبر صالحی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره توسعه روابط دیپلماتیک میان ایران و مصر، گفت: مردم مصر با انتخاب آقای مرسی برای تکیه بر جایگاه ریاست جمهوری کار مهمی انجام دادند و انقلاب خود را به سرانجام رساندند.

وزیر امور خارجه بعد از حضور در جلسه روز یکشنبه (11تیر) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، محمد مرسی را شخصیتی شناخته شده با پیشینه‌ای درخشان خواند و افزود: ایران همواره علاقه خود را برای ارتقای روابط سیاسی میان تهران و قاهره در حد سفیر اعلام کرده و طرف مصری هرگاه آماده باشد، جمهوری اسلامی آماده ارتقای سطح میان دو کشور روابط است.

وی روابط کنونی میان ایران و مصر را خوب خواند و ادامه داد: این روابط در همه ابعاد دارد پیش می‌رود، البته طرف مصری تا به امروز برای ارتقای مناسبات سیاسی با ایران ملاحظاتی و قیدهای داشت اما انتخاب مرسی برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوری مصر سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی این کشور باز کرد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که چشم‌انداز و دورنمای سیاست خارجی مصر بهتر از گذشته باشد و دولت جدید این کشور برای برقراری روابط گسترده‌تر و عمیق‌تر با جهان اسلام اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

محمد مرسی نامزد اخوان المسلمین روز 4 تیر با کسب ۵۱.۷۳ درصد آرا در انتخابات مرحله دوم ریاست جمهوری، نخستین رئیس جمهور غیرنظامی مصر لقب گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet