ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/04/12 15:40:15
سرویس اقتصادی
پور ابراهیمی در آستانه فرا رسیدن هفته جمعیت:

کاهش نرخ رشد اقتصادی بر افزایش نرخ بیکاری دامن می زند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در آستانه فرا رسیدن هفته جمعیت، گفت: در حال حاضر نرخ رشد اقتصادی کشور از برنامه های چهارم و پنجم توسعه عقب است که این مسئله نیازمند بازنگری و توجه جدی از سوی مسئولان دولتی است.
کاهش نرخ رشد اقتصادی بر افزایش نرخ بیکاری دامن می زند نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در آستانه فرا رسیدن هفته جمعیت، گفت: در حال حاضر نرخ رشد اقتصادی کشور از برنامه های چهارم و پنجم توسعه عقب است که این مسئله نیازمند بازنگری و توجه جدی از سوی مسئولان دولتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/14482.jpg کاهش,نرخ,رشد,اقتصادی,بر,افزایش,نرخ,بیکاری,دامن,می,زند Icana

محمدرضا پور ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در حال حاضر کشور ما حدود 70 میلیون نفر جمعیت دارد که بر اساس علم اقتصاد، رشد اقتصادی نیز ارتباط مستقیمی با افزایش نرخ جمعیت دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه های چهارم و پنجم توسعه ارزش تولید کالاها و خدمات در کشور توسط هر ایرانی باید 8 درصد در سال باشد که در حال حاضر این رقم 5/3 درصد است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر ارزش تولید کالا و خدمات کشور توسط هر ایرانی 5 میلیون تومان در سال است که بر اساس برنامه پنجم توسعه این رقم باید حدود 5/7 میلیون تومان برسد.

پور ابراهیمی اظهارداشت: با ادامه روند موجود می توان گفت که از برنامه پنجم توسعه در زمینه ارزش تولید کالا و خدمات توسط هر ایرانی در سال اختلاف معنا داری احساس می شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به علل عقب ماندن از برنامه پنجم توسعه در زمینه ارزش تولید کالا و خدمات  در سال توسط افراد، تصریح کرد: مهمترین علت در راستای عقب ماندگی از برنامه پنجم توسعه در زمینه ارزش تولید کالاو خدمات توسط هر ایرانی، عوامل بیرونی و نوسانات قیمت مواد اولیه در خارج از کشور و نوسانات نرخ ارز است.

وی با بیان این که بیکاری در کشور ما به یک معضل تبدیل شده، تصریح کرد: ممنوعیت استخدام در دستگاه‌های دولتی که از دولت هشتم آغاز شد در دولت‌های نهم و دهم روند شتابان‌تری گرفت ، بررشد فزاینده نرخ بیکاری دامن زد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در پایان یادآور شد: اگر در راستای اجرای اصل ۴۴قانون اساسی شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی واگذار شوند قطعا بخش خصوصی در جذب نیروی کار فعال‌تر عمل می‌کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet