هدر موبایل
1391/04/12 15:38:28
سرویس سیاسی
سخنگوی رئیس‌جمهور مصر:

مرسی به دنبال روش‌های قانونی احیای پارلمان است

سخنگوی رئیس‌جمهور جدید مصر اعلام کرد «محمد مرسی» به دنبال احیای پارلمان منحله این کشور و بازگرداندن قدرت به منتخبین مردم است.
مرسی به دنبال روش‌های قانونی احیای پارلمان است سخنگوی رئیس‌جمهور جدید مصر اعلام کرد «محمد مرسی» به دنبال احیای پارلمان منحله این کشور و بازگرداندن قدرت به منتخبین مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/21390.jpg مرسی,به,دنبال,روش‌های,قانونی,احیای,پارلمان,است Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از سی ان ان، «یاسر علی» سخنگوی رئیس‌جمهور جدید مصر امروز –دوشنبه- گفت مرسی دستور پیگیری راه‌های قانونی احیای پارلمان این کشور را صادر کرده است.

مرسی شنبه گذشته به عنوان نخستین رئیس‌جمهوری که در انتخابات دموکراتیک انتخاب شده است با حضور در دادگاه عالی قانون اساسی مصر سوگند یاد کرد.

مرسی دستور تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری امور آزادی زندانیان سیاسی که سابقه کیفری نداشته‌اند را نیز صادر کرده است.

احیای مجلس نمایندگان مصر باعث بازگشت قدرت به منتخبین مردم از سوی شورای عالی نظامی مصر است که از زمان سقوط حکومت «حسنی مبارک» قدرت را  در این کشور در اختیار گرفته است.

پس از صدور حکم انحلال پارلمان مصر از سوی شورای عالی نظامی مصر، قرار است انتخابات پارلمانی مصر مجددا اواخر سال جاری میلادی برگزار شود.

دادگاه قانون اساسی مصر چندی پیش با غیرقانونی دانستن قوانین انتخابات پارلمانی گذشته حکم انحلال پارلمان این کشور را صادر کرد.

یکی از دلایل غیرقانونی دانستن این انتخابات حضور نامزدهای حزبی در قالب نامزدهای مستقل خوانده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet