شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/13 10:01:00
سرویس اجتماعی
حسینی صدر تاکید کرد:

مخالفت مجلس با افزایش نرخ سرویس مدارس در سال 91

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تدوین لایحه ای برای افزایش ۱۵ درصدی نرخ سرویس مدارس، گفت: در بحث افزایش نرخ‌سرویس‌های مدارس تنها نرخ گذاری مد نظر نباشد؛سرویس‌های مدارس باید در حد استانداردهای بین المللی در شهر تردد کنند.
مخالفت مجلس با افزایش نرخ سرویس مدارس در سال 91 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تدوین لایحه ای برای افزایش ۱۵ درصدی نرخ سرویس مدارس، گفت: در بحث افزایش نرخ‌سرویس‌های مدارس تنها نرخ گذاری مد نظر نباشد؛سرویس‌های مدارس باید در حد استانداردهای بین المللی در شهر تردد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/4934.jpg مخالفت,مجلس,با,افزایش,نرخ,سرویس,مدارس,در,سال,91 Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نمایندگان با جدیتی کامل مطالبات مردم را از ناوگان حمل و نقل شهری دنبال می‌کنند؛ تصریح کرد: سیستم حمل و نقل شهری باید با بیشترین امکانات لازم برای جابه‌جایی‌های شهری کوتاه، رفاه حال مسافران را تأمین سازد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش نرخ سرویس مدارس، ادامه داد: مجلس با افزایش نرخ‌ها مخالف است زیرا این موضوع فشار مضاعفی را برخانواده دانش‌آموزان وارد می‌کند.

وی افزود: مدیریت و نظارت بر کیفیت کار سرویس‌های مدارس بر عهده شورای شهر است و مسئولان نیز در وزارت آموزش و پرورش باید بر این مساله نظارتی جدی داشته باشند.

افزایش نرخ سرویس مدارس با اعتراض مردم  روبه رو می شود

این نماینده مجلس نهم که سابقه مسئولیت در وزارت آموزش و پرورش را هم دارد، بیان کرد: افزایش نرخ سرویس مدارس قطعا با اعتراض مردم مواجه شده و صدای آنها را در می‌آورد زیرا اگر قرار باشد روی افزایش نرخ سال گذشته بار دیگر افزایش قیمت در سال جاری داشته باشیم؛  نارضایتی  و عدم اعتماد مردم را شاهد می شویم.

حسینی صدر گفت: در بحث سرویس‌های مدارس تنها نباید به نرخ گذاری پرداخت؛ سرویس‌های مدارس باید در حد استانداردهای بین المللی در شهر تردد کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: سرویس‌های مدارس از سامانه حمل و نقل عمومی بوده که بر اساس قانون بحث حمل و نقل عمومی و نظارت بر آن در وظایف مدیریت شهری محسوب می شود به همین دلیل تاکید داریم که باید از سرویس‌های باکیفیت در سطح شهر برای خدمت رسانی به دانش آموزان استفاده گردد.

پیشنهاد 15 درصدی برای افزایش نرخ سرویس مدارس

اخیرا، محمد احمدی بافنده مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از پیشنهاد افزایش ۱۵ درصدی نرخ سرویس مدارس در سال جاری خبر داد و گفت: این لایحه تدوین شده اما هنوز برای شورای شهر تهران ارسال نشده است.

وی  با بیان این که نرخ سرویس مدارس مانند سایر نرخ‌ها افزایشپیدا می کند، گفت: نباید رقم‌ها آنقدر بالا باشد که شهروندان ترجیح دهند برای جا به جایی‌های روزانه خود از وسایل نقلیه دیگری استفاده کنند.

بافنده با اشاره به اینکه کادر مدارس می توانند با استفاده از تاکسی اشتراکی share taxiکه در تمام دنیا مرسوم است از آلودگی هوا و ترافیک بکاهند گفت: سازمان تاکسیرانی این آمادگی را دارد که برای تمامی کادر مدارس که در نزدیکی هم زندگی می‌کنند یا در یک مسیر هستند؛ این سیستم را تعریف کند تا آنان کم‌تر از خودروی شخصی خود استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet