هدر موبایل
1391/04/12 16:23:42
سرویس سیاسی
رامین مهمان‌پرست در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید اروپا ضد ایران:

غرب با ملت ایران دشمنی تاریخی دارد

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه غرب با ملت ایران دشمنی قدیمی دارد، گفت: تحریم نفت و بانک مرکزی وحدت ملت ایران را بیشتر می‌کند و در نهایت تهدیدها تبدیل به فرصت می‌شوند.
غرب با ملت ایران دشمنی تاریخی دارد سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه غرب با ملت ایران دشمنی قدیمی دارد، گفت: تحریم نفت و بانک مرکزی وحدت ملت ایران را بیشتر می‌کند و در نهایت تهدیدها تبدیل به فرصت می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/2315.jpg غرب,با,ملت,ایران,دشمنی,تاریخی,دارد Icana

رامین مهمان‌پرست در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا ضد جمهوری اسلامی، گفت: غرب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57، تحریم‌های خود را ‌علیه ملت ایران آغاز کرد و هیچ گاه فشار آنها را کاهش نداد.

سخنگوی وزارت خارجه بعد از حضور در جلسه روز یکشنبه (11تیر) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: کشورهای غربی بویژه آمریکا با ملت ایران دشمنی قدیمی دارند و در هر مقطعی با بهانه‌ای واهی فشارهای سیاسی و اقتصادی را علیه ملت ایران تشدید کردند.

وی با بیان اینکه مردم ایران همواره تحریم‌های غرب را فرصت تبدیل کردند، افزود: تحریم نفت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی آخرین و قوی‌ترین ابزار غرب برای ضربه زدن به ملت ایران است، برهمین اساس باید تلاش کرد این مرحله نیز با همت ملی تبدیل به فرصت شود.

مهمان‌پرست با تأکید بر قطع وابستگی کشور به درآمدهای نفتی، تصریح کرد:‌ ‌درآمدها و منابع اصلی کشور باید برای طرح‌های توسعه‌ای کشور هزینه شوند تا قدرت‌های غربی در آینده نزدیک از رفتار خود پشیمان شوند.

 

شاید برخی کشورها به دلیل شرایط حساس داخلی خود در اجلاس غیرمتعهدها شرکت نکنند

وی درباره نحوه دعوت کشورها به اجلاس غیر متعهدها در تهران، ادامه داد:‌ ایران براساس پروتکل‌های مرسوم باید همه اعضای جنبش عدم تعهد را دعوت کند، البته شاید برخی کشورها به لحاظ شرایط حساسی دارند در آن اجلاس شرکت نکنند یا حضورشان در سطح سفیر باشد.

 

رئیس سازمان حج و زیارت در عربستان پیگیر مشکل صدور ویزای زائران است

سخنگوی وزارت خارجه درباره توقف عمره شعبان و رمضان به علت عدم صدور ویزا برای زائران ایران از سوی دولت ریاض،‌ گفت: این تصمیم به طور ناگهانی از طرف مقامات سعودی اعلام شد،‌ رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی هم اکنون در عربستان مشغول مذاکره است تا علت روشن شود.

اتحادیه اروپا از روز یکشنبه(۱۱ تیر) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد اما رستم قاسمی، وزیر نفت، پس از جلسه‌ دولت، گفت: ایران دوستان زیادی در دنیا دارد و به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet