هدر اصلی
1391/04/13 10:16:06
سرویس صحن
توضیحات نجابت مدافع اعتبارنامه توکلی:

مطالب علیه توکلی دروغ بیّن است

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مشخص است اسناد و مدارک علیه توکلی از جانب چه کسانی در اختیار اعتراض کنندگان قرار گرفته است گفت: مطالب علیه توکلی دروغ بیّن است.
مطالب علیه توکلی دروغ بیّن است نماینده مردم تهران با بیان اینکه مشخص است اسناد و مدارک علیه توکلی از جانب چه کسانی در اختیار اعتراض کنندگان قرار گرفته است گفت: مطالب علیه توکلی دروغ بیّن است. https://cdn.icana.ir/d/019/13490.jpg مطالب,علیه,توکلی,دروغ,بیّن,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت حسین نجابت در جلسه علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی،در دفاع از اعتبارنامه احمد توکلی ضمن اظهار تأسف از اینکه امروز باید از اعتبارنامه توکلی دفاع کند درباره مطالبی که معترضان به اعتبارنامه وی مطرح کردند گفت: احمد توکلی از افتخارات مجلس و نظام بوده و اینکه امروز اینجا مطالبی علیه وی به شکل علنی گفته می شود دروغ بیّن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گفته شد معدل لیسانس احمد توکلی 13 و اندی است در حالی که معدل وی 17 است و این به شکل مستند موجود است گفت: آشنایی من با آقای توکلی به دانشگاه شیراز برمی گردد که احمد توکلی در رشته مهندسی برق که برترین رشته این دانشگاه بود تحصیل می کرد و یکی از مؤثرترین دانشجویان دانشگاه به شمار می آمد.

وی ادامه داد: چندین بار گفته شد که نامبرده در مدت 11 ماه مدرک دکترای خود را گرفته است در حالی که ایشان از ژانویه 1994 تا 4 اکتبر 1996 در انگلستان تحصیل کردند و مدرک خود را در این مدت 3 سال اخذ کردند چطور در برابر مردم گفته می شود که آقای توکلی مدرک دکترای خود را در 11 ماه اخذ کرده است.

نجابت درباره مطالبی که به روزنامه فردا منتسب شد گفت: با توجه به اینکه بنده در روزنامه فردا افتخار همکاری با آقای توکلی را داشتم مطالب عنوان شده دروغ بیّن است. اکثر مطالب به این دلیل عنوان شد که ایشان به اعتبارنامه های سایر نمایندگان معترض بودند.

وی با بیان اینکه توکلی دانشجوی پرشور، شجاع و حق طلبی در دانشگاه شیراز در رشته برق بود افزود: در مدت دانشجویی ایشان که به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برمی گردد بیشترین تحرکات دانشجویی در محور آقای توکلی بود.

نجابت یادآور شد: توکلی در دوران دانشجویی خود 5 مرتبه و به مدت 4 سال و اندی در زندان به سر می برد احمد توکلی را اول دانشجویی پرشور، شجاع و حقیقت طلب می دانم و بعد از آن سوابق روشن وی که نمایندگی مردم بهشهر، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و سابقه وزارت کار وی مشخص است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه احمد توکلی همواره در قضایای مختلف پیشرو بوده است تصریح کرد: توکلی جزو اولین کسانی بود که درباره بنی صدر و میرحسین موضع گیری کرد و بعد از جنگ هم از سلطنت طلبی برخی مقامات انتقاد شدید داشت و در شرایط کنونی هم جزو پیشروترین منتقدان دولت است.

وی با یادآوری همکاری خود با توکلی در روزنامه رسالت افزود: ایشان در صفحه اقتصادی روزنامه رسالت فعالیت داشتند و نقدی منصفانه و دلسوزانه می نوشتند در همان زمان بود که امام(ره) پیامی را به اهالی قلم دادند و فرمودند که حتی نباید برخی مطالب را در شرایط بحران و جنگ که هر چند منصفانه است به عموم مردم انتقال داد در همین زمان بود که توکلی به مدت 20 روز هیچ نقادی و مقاله ای حتی منصفانه ننوشت.

وی در ادامه به فعالیت توکلی در روزنامه فردا اشاره کرد و گفت: این روزنامه اولین روزنامه ای بود که به شکل جدید بعد از دوم خرداد تأسیس شد و هدف از تأسیس آن نقد منصفانه سیاست های دولت بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از مدتی که روزنامه فردا شروع به کار کرد متوجه شدیم که این روزنامه خرج خودش را تأمین نمی کند به همین دلیل از وزارت ارشاد تماس گرفتند و گفتند که حاضر به کمک برای سر پا نگه داشتن روزنامه فردا هستند در همین زمان بود که توکلی تأکید کرد اگر من از کسی به مدت زیاد کمک بگیرم قلمم استقلال خودش را از دست می دهد در شماره آخر روزنامه فردا تمام دخل و خرج های این روزنامه منتشر شد که در تاریخ رسانه ای ایران بی نظیر است.

وی در ادامه به تحصیل توکلی در دانشگاه های خارجی اشاره و تأکید کرد: توکلی پس از اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه شیراز در 3 دانشگاه انگلیسی پذیرفته شده بود که به یکی از این دانشگاه ها رفت و در مدت 3 سال مدرک دکترای خود را اخذ کرد. در اینجا گفته شد که توکلی بدون مدرک کارشناسی ارشد به مدرک دکترا رسیده است در حالی که چنین روالی در دانشگاه های انگلیسی رسم است دانشگاه های انگلیس دانشجو را ارزیابی و اگر دانشجو از قابلیت بالایی برخوردار باشد او را از مدرک کارشناسی ارشد به مدرک دکترا منتقل می کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس تأکید کرد: چنانچه کسی از شرایط تحصیل در انگلستان اطلاعی ندارد باید از کسانی که اطلاع دارند سؤال بپرسد خود بنده هم که در انگلستان تحصیل کردم چنین رویه ای را داشتم و بدون مدرک کارشناسی ارشد مدرک دکترای خودم را اخذ کردم.

نجابت ا فرود: رئیس دانشگاه واتینگهام که توکلی در این دانشگاه تحصیل کرده است پس از اخذ مدرک توکلی گفت که توکلی از افتخارات دانشگاه واتینگهام است که توانسته در مدت 3 سال مدرک دکترای خود را اخذ کند به همین دلیل شهریه ترم آخر آقای توکلی با تخفیف ویژه محاسبه شد.

نجابت ادامه داد: بنده اینجا لازم می دانم برخی مطالب را علی رغم میل آقای توکلی عنوان کنم خانواده آقای توکلی در مدتی که وی در انگلستان تحصیل می کرد به او سری می زدند و غذایی می پختند و برمی گشتند. توکلی در طول مدت تحصیل خود در واتینگهام حتی به شهرهای منچستر و اطراف حتی یک سفر هم نرفت و در اتاقی در واتینگهام مشغول کار و فعالیت بود.

وی ویژگی شجاعت و حق طلبی توکلی را متمایز از سایر افراد خواند و تصریح کرد: کسانی که اسناد و مدارک کذب را در اختیار معترض کنندگان قرار داده اند کاملاً وضعیت مشخص و بیّنی دارند و به حول و قوه الهی به این وضعیت آنها در آینده رسیدگی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet